Abů Zabí

Nové detaily o Zápasnickém ostrově! Na Procházku čeká luxus i čtyři testy

Abu Dhabi z ptačího pohledu
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Abu Dhabi z ptačího pohledu
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 29. 6. 2020
Téma:
UFC

UFC poskytlo další informace týkající se chystaného Zápasnického ostrova. Na ostrově Yas v Abú Zábí čeká na zápasníky plně vybavené tréninkové zázemí, stravné na den v hodnotě 3,5 tisíce korun, ale také čtyři testy na koronavirus.

Už 11. července se uskuteční první galavečer UFC 251 na Zápasnickém ostrově. Na turnaji se mimo jiné představí i Jiří „Denisa“ Procházka ve své premiéře. Následně během července proběhnou tři další turnaje.

 

UFC kvůli nové lokaci, která umožňuje participaci i zahraničních zápasníků, musela středisko na ostrově Yas výrazně přizpůsobit svým potřebám. Dokonce buduje oktagon přímo na pláži. Podívejte se, jaké podmínky na zápasníky čekají!
 

Procházka hodnotí svého soupeře Volkana Oezdemira:
Bezpečnostní omezení

Všichni přítomní by měli dodržovat sociální odstup dva metry. Při pohybu mimo pokoj a tréninkové prostory musí zápasníci nosit ochranné zdravotní prostředky, které jim UFC poskytne.
 

Účastníci musí absolvovat celkem čtyři testy na koronavirus. První negativní výsledek musí mít ještě před odletem, druhý test je čeká při příletu na letiště, třetí během pobytu na hotelu a čtvrtý těsně před zápasem během kontrolního vážení.


 

Hotel a ubytování
Každý zápasník bude mít v hotelu vlastní bydlení pro sebe a svůj tým. Všechny pokoje budou vybaveny dezinfekčními prostředky a hotelovou službou bude čištěn každých 48 hodin. Každý tým bude mít vlastní saunu na konečné dodělávání váhy.


Tréninkové prostory
Hotelová taneční síň byla přestavěna na velkou tělocvičnu a vybavena veškerým potřebným náčiním. Navíc, ložnice sousedních apartmánů byly přestavěny na soukromé tělocvičny a každý tým tak bude mít vlastní prostor pro trénink.


Hotelová posilovna bude zápasníkům otevřena od šesti do desíti večer. Počet návštěvníků nesmí přesáhnout 21 osob a každé dvě hodiny bude prostor na krátkou dobu uzavřen a dezinfikován.Stravování
Účastníkům bude servírována snídaně, oběd a večeře. Taktéž každý atlet dostane stravné v hodnotě 3 500 korun na den, které může utratit ve dvou restauracích či objednáním pokrmu z hotelového menu. Navíc v blízkosti hotelu se vyskytuje několik restaurací, kde mohou zápasníci doplnit energii v případě, že jim nabízené možnosti od UFC nestačí.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program