znovu před soudem

Nové detaily k žalobě na McGregora: Znásilnění, drogy a fyzický útok

Conor McGregor
Zdroj: profimedia.cz
Conor McGregor
David Chmátal
David Chmátal
Aktualizováno 17:03
21.1. 2021 12:53
Téma:
UFC

Tři dny od podání žaloby na Conora McGregora neznámou ženou, se na povrch dostaly bližší informace. Případ se týká již jednou vyšetřovaných událostí z roku 2018.

Detaily žaloby, ve které neznámá žena žádá odškodnění mezi 1,4 až 1,8 miliony euro (38 až 45 miliónů českých korun), uveřejnil The New York Times, který se dostal ke znění žaloby. Obvinění se týkají dění z prosince 2018.
Ženu, která se s Conorem McGregor zná od dětství, měla irská sportovní hvězda napadnout a následně donutit k sexuálnímu styku. 9. prosince si spolu měli vyměnit pár flirtujících zpráv a následně zápasník pro ženu poslal vůz s řidičem, který ji odvezl do hotelu v Dublinu. Žalující přiznala, že ji v autě byly nabídnuty drogy.


V hotelovém apartmánu ji měl McGregor požádat o sex. Žena odmítla a vzápětí se rozpoutal souboj. Zápasník měl ženu podle tvrzení škrtit pod krkem a třikrát zvednout. “Takto jsem se cítil v kleci, musel jsem třikrát zaklepat,“ uvedla žena slova, které pronesl McGregor. Dále žena tvrdí, že došlo k pohlavnímu styku. 
Dále v popisu události stojí, že ženu měl druhý den z hotelového pokoje vyprovodit McGregorův kolega. Ten měl ženě nabídnout nápoj a následně si žena pamatuje jen jízdu taxíkem. Její matka ji kvůli četným stopám násíli posléze odvezla do nemocnce.


McGregor byl v případu již jednou zadržen (leden 2019) a po vyšetřování propuštěn. V pondělí 18. ledna 2021 žena podala žalobu u nejvyššího irského soudu. Zmíněnou sumu žádá jako odškodnění za osobní újmu, způsobené problémy, náhradu finančních ztrát a výdajů na zdravotní péči. Po incidentu nemohla půl roku pracovat kvůli psychickým a fyzickým problémům, také prodala dům na dublinském předměstí, aby utekla zlým vzomínkám.
Strana Conora McGregora jakýkoliv z činů odmítá. "Navrhovatel ví, že fakta jsou v rozporu s tvrzením obsažené v žalobě. Pan McGregor popírá jakékoli nároky a je přesvědčen, že pravda zvítězí“ vyjádřila se mluvčí Karen J. Kesslerová.Znovu otevření případu McGregorovi vrásky nedělá. K případu se vyjádřil na tiskové konferenci před UFC 257, kde ho čeká zápas s Dustinem Poirierem.
 

"Víte jsou to jen zprávy v médiích. Bylo to vyšetřováno po dobu dvou let a já byl zprostěn jakékoliv viny. A to je vše," pronesl Ir.
 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program