Čeští běžkaři vypadli ve čtvrtfinále, triufmovali Klaebo a Sundlingová

Otava redakční fotka
Marek Otava
Aktualizováno 14:01
25.2. 2021 10:53

Tři muži a jedna žena z řad českých běžců na lyžích postoupili z kvalifikace do čtvrtfinále na mistrovství světa ve sprintu. Bohužel všichni čtyři v něm vypadli a do finálových jízd se nikdo z nich nedostal. Mistry světa jsou Nor Klaebo a Švédka Sundlingová.

Český závodník Michal Novák odstartoval kvalifikaci s číslem 1 a jeho výsledek následně překonalo 17 soupeřů, včetně favorizovaného Johannese Klaeba. Další favorit Rus Bolšunov pak byl desátý.

Lepší než Michal Novák byl i Ondřej Černý, který skončil na 14. pozici. Luděk Šeller pak byl na 22. příčce.

Mezi ženami z kvalifikace postoupila akorát Tereza Beranová, která v kvalifikaci skončila na 27. místě. Nejrychlejší byla Norka Hagströmová.

Čtvrfinále se stalo konečnou pro všechny čtyři české zástupce. Nejlepší celkové umístění zapsala Tereza Beranová, jenž skončila dvacátá.

Suverénním způsobem si vedl po celý den Johannes Klaebo a dojel si pro titul mistra světa. Pouze bramborovou medaili bral Rus Bolšunov. Mezi ženami si pro zlatou medaili dojela Jonna Sundlingová.