přesuny v extralize

Sparta hlásí posily ze Slavie či Kladna, nováček ligy podepsal Čiliaka

Útočník Tomáš Šmerha přestoupil ze Slavie do Sparty
Zdroj: hcsparta.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
1.5. 2020 9:32
Téma:

Prvního května se v české extralize oficiálně otevřelo přestupové okno. Jednotlivé týmy zveřejňují jména posil. Například do Sparty přestoupil z Kladna Ladislav Zikmund, ze Slavie pak Tomáš Šmerha. Nováček z Českých Budějovic pak ulovil dvojnásobného mistra ligy brankáře Marka Čiliaka.

O přesunu Zikmunda a Šmerhy do Sparty se spekulovalo už delší čas, nyní se vše oficiálně stvrdilo. „Dlouho jsme ho sledovali, hrál jsem s ním svou poslední sezonu na Kladně. Dokáže skvěle pracovat před brankou soupeře, umí být velice nepříjemným soupeřem. Na druhou stranu je to vynikající kluk do kabiny a stále mladý a perspektivní hráč. Věříme, že v týmu dokáže nahradit odcházejícího Jiřího Smejkala,“ řekl sportovní ředitel Sparty Petr Ton na adresu Zikmunda.


Šmerhův příchod okomentoval takto: „Tomáš je Pražák, bydlí v Holešovicích. Má za sebou vynikající sezonu a máme na něj dobré reference. Kdo dá třicet gólů v Chance lize, musí mít tvořivost v sobě. Věříme, že když bude obklopený dobrými hráči, může v podobných výkonech pokračovat. Zároveň si ale musí své místo v týmu vybojovat."


To do Českých Budějovic zamířil slovenský gólman Marek Čiliak. Spolu s ním klub oznámil příchod dalších čtyř borců. Za Jihočechy budou nastupovat obránce Ondřej Slováček, útočníci Miroslav Indrák, Daniel Voženílek a Vít Jonák.
 

Posily oznámily i další kluby. Do Komety Brno zamířil bek Ralfs Freibergs ze Zlína a útočník Peter Schneider ze švýcarského klubu Biel-Bienne. Ze zámoří se pak vrací i Libor Zábranský mladší, syn majitele Komety. 

 

Mladá Boleslav zveřejnila příchod brankáře Marka Schwarze z Liberce, obránce Petra Šidlíka z Vítkovic, útočníků Jakuba Strnada z Kladna, Brandona Aldersona z Trenčína, Joona Jääskeläinena z Banské Bystrice a Jakub Kotaly z Havířova. Naopak ve středočeském týmu končí obránci Markek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci Adam Zbořil, Maris Bičevskis a Jan Grim. 

K velkým hráčským změnám se rozhodli v Plzni. Dres Indiánů budou od nové sezony nově nosit švédský obránce Viktor Lang a útočníci David Stach s Pavlem Musilem. Tým opustili brankář Jaroslav Pavelka, obránci Bohumil Jank, Adam Jánošík, Lukáš Pulpán a útočníci Miroslav Indrák, Martin Heřman, Vojtěch Němec a Patrik Zdráhal.
 

Změny nastaly i v Třinci. Oceláře posílil obránce Jan Jaroměřský z Olomouce. V klubu naopak skončili útočníci Roman Szturc s Janem Hladonikem, obránce Vladimír Roth a brankář Petr Kváča, kterým skončily smlouvy.


V Liberci pak kromě Marka Schwarze skončil i útočník Jan Ordoš, který by měl zamířit do Švédska.
 

Smlouvy s Hradcem Králové podepsali obránce Jeremie Blain ze Sparty a Bohumil Jank z Plzně. S klubem se naopak loučí Tomáš Linhart, Oskars Cibulskis, Oscar Eklund a Petr Šidlík. Končí i útočník Mislav Rosandič, který zamířil do Liberce. 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program