Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video to už tady jednou bylo!

Nová válka v něžném sportu: Zranila Mariah rivalku úmyslně?

Eun-soo Lim a Mariah Bellová
Zdroj: Instagram
Eun-soo Lim a Mariah Bellová

Svět krasobruslení pamatuje jednu drsnou story, kterak Tonya Hardingová chtěla zavraždit soupeřku a zároveň kolegyni z reprezentace Nancy Kerriganovou. Nyní americké krasobruslení řeší velmi podobný případ. Na scéně už je tržná rána a podle postižené dívky úmyslná.

Vše proběhlo v japonské Saitamě při rozbruslení před krátkým programem na mistrovství světa. Nic netušící korejská reprezentantka Eun-soo Lim projížděla kolem mantinelu, když se kolem ní prohnala Američanka Mariah Bellová. Stačil jeden pohyb nohy, švihnutí bruslí, ostré zoubky na noži, a přišlo krvavé zranění.


Korejská výprava upozornila, že Američanka se ani neomluvila a po shlédnutí videozáběrů incidentu oznámila, že Bellová zranila svou teprve šestnáctiletou soupeřku záměrně.

 

„Zdá se, že to bylo úmyslné, s ohledem na to, jak Bellová přijela zezadu,“ nechal se slyšet korejský tým.


Bellová, která se mimochodem před týdnem zasnoubila s francouzským krasobrulařem Romainem Ponsartem, podle reportérů měla i několikrát v průběhu sezony slyšet nenávistné poznámky od Američanky. „Dříve jsme si říkali, že to budeme ignorovat. Ale tohle už je přes čáru. Nebylo by to tak špatné, kdyby se omluvila,“ dodal korejský tým.


Místy až nezdravá rivalita mezi krasobruslařkami není novinkou, historie tohoto sportu dokonce pamatuje i jeden pokus o vraždu, kdy Američanka Tonya Hardingová nechala zabít nebo zmrzačit před olympiádou v roce 1994 krajanku Nancy Kerriganovou. Ta útok se štěstím přežila a v Lillehammeru nakonec brala stříbrnou medaili, zatímco Tonya Hardingová skončila až osmá.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:45 03:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (13)

 • Nova Sport 2

  • 00:35 02:15

   Ragby: Wales - Anglie

   02:15

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:45

   Czech Open 2019

   15:00

   Cyklomagazín (3)

Celý Program