Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.7. 2018 08:57
fotbal komedie

Nová tréninková metoda: Trenér křičí Neymar, fotbalisté padají!

Neymar
Zdroj: Profimedia / Twitter
Neymar

Geniální fotbalista, ale také celkem obstojný herec. Taková je vizitka brazilského fotbalisty Neymara. V minulé sezoně 30 zápasů, 28 gólů a 16 asistencí. Jenže v kontrastu s jeho neskutečnou bilancí v pařížském PSG stojí nespočet minut strávených ve svíjející se poloze na trávníku. Neymar se kvůli tomu stal terčem posměchu. Vrcholem se stalo video, na kterém jeho teatrální pády trénují malí kluci ze švýcarského týmu FC Widnau.

Neymar patří mezi fotbalové hvězdy toho největšího formátu. Nejdražší hráč fotbalové historie. Nejlepší hráč PSG. Nejlepší hráč brazilské reprezentace. Té v současnosti pomáhá na tažení světovým šampionátem. V Rusku zatím ve 4 zápasech na dva góly nahrál a dvakrát zavěsil sám.
 


Jenže to není jediná statistika, která se pojí s desítkou Brazílie. U 26letého fotbalisty se velice často poukazuje také na nedovolené zákroky. Třeba hned v prvním zápase na mistrovství proti Švýcarsku byl na zemi hned 10krát. Proti Srbsku předvedl po jednom z faulů několik přemetů. Proti Mexiku ve vyřazovací části předvedl komedii u postranní čáry. Celkem strávil na zemi na mistrovství světa neskutečných 13 minut a 50 vteřin.
 

 

Neymar v utkání se Švýcarskem
Zdroj: Profimedia Neymar v utkání se Švýcarskem


Třeba legendární útočník Manchesteru United Eric Cantona se na adresu Neymara vyjádřil jednoznačně. Jeho originální a svérázné názory teď opět dostaly nový rozměr. Na videu představil svůj nový žlutý kufr na kolečkách. "Tohle je můj nový kufr. Říkám mu Neymar. Ne kvůli barvě, ale kvůli tomu, že se ho sotva dotknete a on se může točit hodiny a hodiny."


Brazilská hvězda tak vyčnívá na více frontách. A není divu, že už i jeho druhá silná stránka se začíná pomalu dostávat k ostatním. Na to, že začínat se má už od mala, přišli Švýcaři. Ti vynalezli novou tréninkovou metodu. V amatérském klubu FC Widnau učí své žáčky zajímavým stylem - při běhu se na povel "NEYMAR" mladí fotbalisté skácí k zemi a simulují zranění.
 


Video má na internetu obrovský úspěch, který podle svých slov nečekal ani sám ředitel klubu z městečka poblíž St. Gallen. Nahrávku už viděli miliony lidí a jistě se bude šířit i dál. Nápad to byl totiž opravdu perfektní.

med TN.cz