Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

krize letenské řešení

Nová Sparta? Šéfem je Rosický! Na úvod podržel trenéra Ščasného

Zdeněk Ščasný a Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia
Zdeněk Ščasný a Tomáš Rosický

Fotbalová Sparta oznámila změny ve vedení týmu. Novým sportovním manažerem se stal Tomáš Rosický. Trenérem A-týmu mužů bude i nadále Zdeněk Ščasný. Letenský klub tak reaguje na velkou krizi na konci podzimní sezony.

"Po skončení podzimní části sezony dochází ke změně na klíčové pozici v systému řízení sportovního úseku ACS. Funkci sportovního ředitele už nebude vykonávat Zdeněk Ščasný, před Vánoci obsazuje klíčový post Tomáš Rosický. Ščasný pokračuje v pozici kouče A-týmu," oznámila Sparta na svém webu.


Zdeněk Ščasný bude odpovídat za přípravu A-týmu a koučink, Tomáš Rosický za střednědobou a dlouhodobou sportovní strategii klubu. Sportovní ředitel pak bude řídit pohyb Sparty na transferovém trhu. Nejvyšším výkonným představitelem klubu je pak generální ředitel František Čupr.

Tomas Rosicky a Zdenek Scasny
Zdroj: Profimedia

„Tomáš vstupuje do nové pozice se silným mandátem, stává se nyní sportovním ředitelem s podporou celého vedení. Jeho úloha je klíčová pro další směřování Sparty. Má jasnou vizi a důkladnou znalost fotbalového prostředí v Česku i v Evropě,“ říká generální ředitel František Čupr.


Současně s uvedením do nové role čekalo Tomáše Rosického velni důležité rozhodnutí. A ač si ochozy přály konec trenéra Zdeňka Ščasného, nový šéf kouče podržel.

Anketa

Udělal Rosický dobře, když podržel Ščasného?

Hlasovalo 270 lidí.

„Na začátku letošního roku jsem prohlásil, že budeme možná potřebovat víc času na to, abychom tým stabilizovali. Bohužel se tato předpověď naplnila. Mým rozhodnutím, a jsem ve shodě s generálním ředitelem a představenstvem, je v tuto chvíli to, že změnu na pozici trenéra dělat nebudeme,“ uvedl Tomáš Rosický.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:30 20:00

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   20:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

Celý Program