krize letenské řešení

Nová Sparta? Šéfem je Rosický! Na úvod podržel trenéra Ščasného

Zdeněk Ščasný a Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia
Zdeněk Ščasný a Tomáš Rosický
Téma:

Fotbalová Sparta oznámila změny ve vedení týmu. Novým sportovním manažerem se stal Tomáš Rosický. Trenérem A-týmu mužů bude i nadále Zdeněk Ščasný. Letenský klub tak reaguje na velkou krizi na konci podzimní sezony.

"Po skončení podzimní části sezony dochází ke změně na klíčové pozici v systému řízení sportovního úseku ACS. Funkci sportovního ředitele už nebude vykonávat Zdeněk Ščasný, před Vánoci obsazuje klíčový post Tomáš Rosický. Ščasný pokračuje v pozici kouče A-týmu," oznámila Sparta na svém webu.


Zdeněk Ščasný bude odpovídat za přípravu A-týmu a koučink, Tomáš Rosický za střednědobou a dlouhodobou sportovní strategii klubu. Sportovní ředitel pak bude řídit pohyb Sparty na transferovém trhu. Nejvyšším výkonným představitelem klubu je pak generální ředitel František Čupr.


„Tomáš vstupuje do nové pozice se silným mandátem, stává se nyní sportovním ředitelem s podporou celého vedení. Jeho úloha je klíčová pro další směřování Sparty. Má jasnou vizi a důkladnou znalost fotbalového prostředí v Česku i v Evropě,“ říká generální ředitel František Čupr.


Současně s uvedením do nové role čekalo Tomáše Rosického velni důležité rozhodnutí. A ač si ochozy přály konec trenéra Zdeňka Ščasného, nový šéf kouče podržel.

Anketa

Udělal Rosický dobře, když podržel Ščasného?

Hlasovalo 270 lidí.

„Na začátku letošního roku jsem prohlásil, že budeme možná potřebovat víc času na to, abychom tým stabilizovali. Bohužel se tato předpověď naplnila. Mým rozhodnutím, a jsem ve shodě s generálním ředitelem a představenstvem, je v tuto chvíli to, že změnu na pozici trenéra dělat nebudeme,“ uvedl Tomáš Rosický.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program