Změny MČR PC

Nová sezona MČR v PC hrách s velkými změnami i milionovou dotací

Mistrovství ČR v počítačových hrách
Zdroj: playzone.cz
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
10.2. 2021 19:53
Téma:

Letos se bude konat již jedenáctá sezona Mistrovství ČR v počítačových hrách. Pořadatelé z agentury PLAYzone konečně oznámili všechny plánované změny, a že jich není málo!

 Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách v loňském roce nabídlo souboj ve čtyřech herních titulech. Na počítači se soutěžilo ve střílečce CS:GO a battle royale hře o přežití PUBG. Na mobilních platformách se pak soutěžilo v karetní hře Hearthstone a strategické hře Brawl Stars. 

 

Pro rok 2021 zatím byla oznámena pouze sezona v tradiční hře Counter-Strike: Global Offensive, ale další tituly mohou brzy následovat. Cesta k desátému titulu mistra ČR v nejnovějším dílu série Counter-Strike povede skrze dvě různé cesty – přímé postupové sloty a celoroční bodování. Na samotné mistrovství postoupí nejlepších osm celků.

 

 

Největší novinkou budou turnaje MČR Tour, které se budou konat v průběhu roku celkem třikrát a nabídnou tři místenky na finále MČR 2021. Čtvrté místo pak přinese desátá sezóna Tipsport COOL ligy, ve které působí osm celků z domácí scény. Zbylé čtyři sloty případnou týmům dle bodování. 

 

Nejstarší stále běžící profesionální CS:GO liga na česko-slovenské scéně, v podobě Tipsport COOL ligy, proběhne v podobném stylu jako vloni. Na 16 týmů opět čekají dvě sezóny, které v rámci jednoho ekosystému propojí absolutní elitu scény a osmičku týmů aspirujících o posun výše. Nejlepší čtyři týmy první ligy si zahrají o titul, zbytek se v baráži utká s nejlepší čtveřicí z ligy druhé. 

 

 

Velkým lákadlem pro domácí špičku jistě bude také nová spolupráce organizátorů MČR se světově uznávaným pořadatelem turnajů BLAST. Pro tuzemské soutěže se podařilo vyjednat postupová místa do uzavřené části evropských kvalifikací následujících sezon okruhu BLAST Premier, kde se hraje o miliony korun.

 

Celá nová sezona vypukne již tuto sobotu, kdy se bude konat první ze tří otevřených kvalifikací na HAL3000 MČR Tour. Česko-slovenský esportový rok pak vyvrcholí velkým osmičlenným finále v listopadu. V minulých letech se finálový turnaj odehrával v prostorách brněnského výstaviště, letos ale kvůli koronavirové situaci opět hrozí repete v online režimu.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program