Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

IndyCar První závod sezóny

Nová sezóna IndyCar je tady! Na tohle se těšte na Nova Sport

Nováček Spencer Pigot během tréninku na závod IndyCar v St. Petersburgu
Zdroj: Profimedia

Už tento víkend začíná další sezóna nejrychlejších automobilových závodů IndyCar Series. Závody vám opět exkluzivně nabídnou kanály Nova Sport. A sezóna začíná pěkně zostra, v St. Petersburgu, kde se auta prohání třísetkilometrovou rychlostí v ulicích města.

Závody IndyCar začínají už v neděli 12. března. Letos piloty čeká 17 závodů během 16 víkendů. Kalendář letos doznal jen minimálních změn. Oproti předchozí sezóně přibyl jediný podnik, závod na krátkém oválu Gateway Motorsports Park ležícím nedaleko města St. Louis. Všechny loňské závody v kalendáři zůstaly.

 

Zlatým hřebem je samozřejmě závod 500 mil Indianapolis, jehož 101. ročník nás čeká 28. května. Kalendář ukazuje, jak všestranní musí piloti IndyCar být, najdeme v něm šest oválů, pět náročných městských okruhů a šest tradičních okruhů, mezi nimiž nechybí ani ty největší perly severní Ameriky, okruhy Road America či Watkins Glen.

 

Výrazněji se ale pozměnily jezdecké sestavy jednotlivých stájí. Mistrovský tým Penske se rozloučil s Juanem Pablem Montoyou. Oblíbeného Kolumbijce nasadí už jen v Indianapolisu. Místo něj tým vsadil na mladého Američana Josefa Newgardena, který vloni i s menším týmem Eda Carpentera proháněl ty nejlepší. Největší Penskeho rivalové z týmu Ganassi sestavu sice neobměnili, ale za to vyměnili motory Chevrolet za agregáty od japonské Hondy.

 

 

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   Moto GP - VC San Marina (závod Moto GP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:25

   Házená: Füchse Berlín – TVB 1898 Stuttgart

   18:50

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:45

   Házená: THW Kiel - SG Flensburg - Handewitt

   16:45

   KITE LIFE (5)

   17:00

   Fotbal: Portland Timbers - D.C. United

   18:40

   Rychlá kola (9)

   19:05

   Off-road Maraton (5)

   19:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

Celý Program