jiří burger

Nová posila pro Jágra! Na střídačku se postaví kladenská legenda

Jaromír Jágr a Jiří Burger
Zdroj: profimedia.cz/rytirikladno.cz/ koláž TN.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 16. 6. 2020
Téma:

Hokejisté Kladna na svém webu oznámili změnu na postu asistenta trenéra u prvního mužstva. Místo Jindřicha Lidického bude nově na lavičce stát bývalý reprezentant či někdejší kladenský kapitán Jiří Burger, který se přesouvá z juniorky. Hlavním trenérem i nadále zůstává David Čermák.

„Po konci hráčské kariéry jsem chtěl u hokeje zůstat a byl jsem rád, že jsem mohl hned po kariéře nastoupit ke kladenským osmákům, které jsem trénoval společně s Radkem Gardoněm. Trénovat mládež mě bavilo a naplňovalo. Vůbec jsem nečekal, že tak brzy dostanu nabídku od některého ze seniorských mužstev, abych je začal trénovat,“ usmívá se Jiří Burger, který v minulé sezoně vedl dorost a sedmou třídu Rytířů Kladno.


„Byl jsem překvapený, že tato nabídka přišla, ale jsem za ní moc rád. Má role bude o tom, abych předal své zkušenosti mladým klukům, kterých je teď v A-týmu hodně. S týmem jsem už pár týdnů a musím říci, že v kabině panuje velmi dobrá atmosféra. Kluci hodně makají a trenér má z jejich přístupu dobrý pocit. I proto se mezi nimi cítím komfortně, a dokonce si myslím, že jsem díky nim omládl,“ dodal Burger.Třiačtyřicetiletý Burger je kladenským odchovancem, který ve svém rodném klubu hrával plynule až do roku 2000. Svou poslední sezonu odehrál v ročníku 2016/17 jako kladenský kapitán. Následně se stal trenérem a doposud působil u mládeže Kladna.


 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program