Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nový bijec UFC

Nová hrozba! Volkov zlomil Werduma a je blízko boji o titul!

Alexander Volkov
Zdroj: Fights Day

Londýnské UFC je již opět historií. Zatímco většina zápasníků dnes hojí rány, tak fanoušci ještě probírají výsledky zápasů a výkony jednotlivých zápasníků. Hlavním tématem je po sobotním večeru bez pochyb Alexander Volkov, který se díky knockoutu rychle katapultoval do pozice, kdy je velmi blízko titulovému zápasu. Co tomu předcházelo a jak dopadly ostatní zápasy?

Klání v těžké váze slibovalo velkou podívanou světové úrovně. V postoji nebezpečný Alexander Volkov chtěl od začátku diktovat tempo, ale zkušenější Fabricio Werdum se hned od prvních vteřin divoce rozjel a po nepovedeném naskočeném kopu alespoň přesunul boj na zem.

Tam se Volkov díky své výšce dokázal dobře bránit a dlouhé končetiny dělaly Werdumovi problémy. Žádná brzká submise se tak nekonala. V prvním kole se oba borci na chvíli i postavili a hned bylo jasné, že zde to bude tah pouze na jednu bránu, jelikož Volkov opět dokázal své kvality. Nebylo divu, že Werdum ještě jednou doručil poraz, i když žádnou větší škodu na zemi již nenapáchal.Druhé kolo pro změnu daleko více probíhalo v postoji. Na Werdumovi se začaly postupně objevovat menší známky zoufalství, protože Volkova jen tak neutáhl a na nohou cítil, že tahá za kratší stranu provazu. Po pár výměnách tak bývalý šampion ještě jednou doručil poraz, kde se tentokrát daleko více věnoval úderům. Mnoho z nich nebylo marných, nicméně Volkov stále vypadal, že nezažívá větší problémy.


Třetí kolo bylo tím posledním, co mohli diváci vidět. Na Werdumově tváři se již velmi viditelně začaly projevovat napáchané škody a stále se prohlubující zoufalost. Volkov tak musel jasně cítit svou příležitost a když se bývalý šampion pustil do tvrdší výměny, tak jí nepohrdl a Brazilce postupně začal trefovat ,až skončil na zemi. Rozhodčí v ten moment neváhal a krátce nato zápas ukončil, což znamenalo pro Volkova nejcennější výhru v kariéře. Skalp Werduma mu zajistí i pozici ve světové TOP 5 a je možné, že ho letos uvidíme bojovat i o titul.K vidění byla také povedená odplata Jana Blachowicze. Jimi Manuwa ho před pár lety porazil v Polsku a nyní okusil stejnou medicínu. Manuwa byl brán jako favorit, ale byl to právě Blachowicz, kdo velmi překvapil svým postojem a přístupem k zápasu. Po většinu času měl z výměn víc a nejednou dostal britského zápasníka do větších problému. I pro Blachowicze tato výhra znamená velký skok v žebříčku, díky čemuž by se mohl dostat do světové TOP 5, podobně jako Volkov.
 

Kromě vítězství Toma Duquesnoya a Leona Edwardse domácí publikum zajisté potěšilo potvrzení dalšího galavečeru na britské půdě. V květnu se totiž můžeme těšit na první UFC návštěvu v Liverpoolu, kde hlavní hvězdou, nebude nikdo jiný než Darren Till. Jméno soupeře není ještě známo, ale čeká se enormní zájem, protože z Tilla se po knokautu Donalda Cerroneho stala obrovská hvězda.
 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:10 15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

   17:15

   Házená: Bergischer HC - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 14:45 15:00

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

   17:15

   AS Řím - Istanbul Basaksehir

Celý Program