překvapivá nominace

Nová éra začíná! Za český daviscupový tým budou hrát čtyři teenageři

Jiří Lehečka a Jonáš Forejtek
Zdroj: Instagram
Jiří Lehečka a Jonáš Forejtek

Není co ztratit, takže mládí vpřed! Český daviscupový tým bude vypadat úplně jinak než ho znáte. Čtyři náctiletí kluci a s nimi jediný trochu ostřílenější borec. Premiéru bude mít tenhle tým příští víkend v Bosně.

Jiří Veselý, Tomáš Macháč, Jonáš Forejtek, Jiří Lehečka a Dalibor Svrčina. Tato pětice hráčů se za necelé dva týdny v Zenici porve o místo v kvalifikaci pro finálový turnaj příštího roku. 

"Bude to mladý tým. Chceme jim dát šanci a myslím, že je to tak správně. Kluci jsou příslibem do budoucna, z toho důvodu přišlo omlazení týmu," vysvětluje médiím Jaroslav Navrátil. Čeští tenisté jsou sice ještě teenageři, ale už se mohou pochlubit senzačními výsledky.


Jonáš Forejtek (18) zvítězil v letošní juniorské čtyřhře spolu s Daliborem Svrčinou (16) na Australien Open a s Jiřím Lehečkou (17) triumfoval zase ve Wimbledonu. Lehečka si navíc odbyl Davis Cupovou premiéru při únorové kvalifikaci v Madridu, kdy byl členem týmu už i Tomáš Macháč (18).


Do 1. kola evropsko-africké skupiny povede český tým šestadvacetiletý Jiří Veselý, aktuálně 140. hráč světového žebříčku.


V týmu se navíc objeví i trenérská posila, která má české juniory často na starosti. Syn kapitána Navrátila, Michal Navrátil.


"Doufám, že nebudeme odjíždět s prázdnou, to znamená, že budeme úspěšnějším týmem a budeme mít příští rok šanci se porvat o finálové kolo v Madridu," uvedl kapitán Navrátil. Když by Češi prohráli, sestup níž nehrozí, opravdu jde jen získat.


Domácí bosenský tým nastoupí překvapivě bez své tenisové jedničky, Damira Džumhura, kterému patří 99. příčka světového žebříčku. Místo něho se budou muset spolehnout na Mirzu Bašiče, který je po něm s 218. místem v žebříčku nejvýše nasazeným bosenským hráčem. Sestavu doplní Tomislav Brkič, Nerman Fatič a Darko Bojanovič.

aka TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program