co se dělo v NHL

Noc Dominiků! Kubalík hvězdou zápasu, Simon řádil s Crosbym!

Dominik Kubalík střílí gól
NHL

Český útočník Dominik Kubalík předvedl další parádní jízdu! Dvěma góly zajistil Chicagu remízu, kterou nakonec Blackhawks podtrhli v prodloužení. Fenomenální návrat na led hlásí z Pittsburghu. Kapitán Crosby je zpět. Jeho velkolepé jízdě sekundoval Dominik Simon, který dal gól a zaznamenal nahrávku.

Další zářnou noc za sebou má Dominik Kubalík. Čtyřiadvacetiletý útočník byl po utkání v Ottawě vyhlášen mužem zápasu. Zcela zaslouženě. Chicago prohrávalo v 8. minutě již 0:2, jenže pak přišly Kubalíkovy příspěvky, kterými se vyšvihl do čela střelců mezi nováčky v NHL.

Český útočník nejprve na konci druhé třetiny snížil na 1:2. Čtyři minutky po startu závěrečného dějství bylo vyrovnáno a znovu zásluhou plzeňského odchovance. Na jeho práci navázal v prodloužení kapitán Blackhawks Toews, který rozhodl.

Přes dva měsíce se museli v Pittsburghu obejít bez kapitána. Sidney Crosby se vrátil v duelu s Minnesotou a byl to comeback ve velkém stylu! Gól a tři asistence mu vynesly titul nejlepšího hráče zápasu.

Po jeho boku se dařilo i Dominiku Simonovi, který díky Crosbyho přihrávce přes brankoviště pohodlně zavěsil šestý políček do branky Wild. Odchovanec pražské Sparty navíc perfektním pasem zařídil druhý gól Tučňáků, kteří nakonec uštědřili Minnesotě debakl 7:3.

Nedařilo se naopak Bostonu. Davidové Pastrňák s Krejčím na své příspěvky z předchozího dne nenavázali. Brankář Columbusu předvedl bezchybný výkon a Bruins vynuloval. Bostonští měli navíc další kupu smůly. Již ve druhé minutě se po souboji na brankovišti zranil gólman Tuukka Rask.

Ze vzájemného měření dvou českých útočníků vyšel lépe Michael Frolík, jehož Buffalo porazilo Vegas 4:2. Golden Knigts nepomohl k bodové radosti ani gól Tomáše Noska, který na začátku druhé třetiny otevřel gólový účet zápasu.

Radovat se mohli Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jejichž Tampa porazila Los Angeles po nájezdech. Rozhodl kapitán Steven Stamkos. Gólman Francouz jen ze střídačky sledoval prohru Colorada s Dallasem v prodloužení, Roman Polák v dresu Stars nebodoval.

Ani gól Filipa Hronka nestačil trápícímu se Detroitu k vítězství. Red Wings schytali na ledě Islanders debakl 8:2. Radost nezažilo ani Zachovo New Jersey, Ďáblové prohráli v Torontu díky hattricku Austona Matthewse 4:7. Útočník Maple Leafs tak zastínil třígólový příspěvek svého protivníka Blakea Colemana. San José s Tomášem Hertlem a Radimem Šimkem v sestavě prohrálo v Arizoně 3:6.

VÝSLEDKY NHL:

Ottawa - Chicago 2:3 p
Branky: 4. Brown, 8. Teirney - 38. a 44. Kubalík, 61. Toews.

Buffalo - Vegas 4:2
Branky: 27. Okposo, 40. Reinhart, 48. Eichel, 60. Lazar - 22. Nosek, 42. R. Smith.

Toronto - New Jersey 7:4
Branky: 6. Tavares, 10. Gauthier, 20. Hyman, 23. Nylander, 31., 44. a 59. Matthews - 27., 52. a 56. Coleman, 59. Subban.

Tampa Bay - Los Angeles 4:3 sn
Branky: 11. Killorn, 12. Stamkos, 59. Kučerov, rozh. náj. Stamkos - 5. Carter, 7. Clifford, 52. Brown.

NY Islanders - Detroit 8:2
Branky: 4. Eberle, 4. Bailey, 8. Nelson, 19. Lee, 22. Nelson, 23. Dobson, 46. Beauviller, 50. Komarov - 12. Hronek, 54. G. Smith.

Pittsburgh - Minnesota 7:3
Branky: 8. Malkin, 18. McCann (Simon), 35. Rust, 36. Malkin, 48. Crosby, 49. Simon, 57. Galchenyuk - 38. Parise, 49. Foligno, 60. Parise.

Columbus - Boston 3:0
Branky: 14. Wennberg, 46. Stenlund, 54. Nash.

Winnipeg - Vancouver 4:0
Branky: 2. Connor, 15. Roslovic, 22. Wheeler, 58. Connor.

Colorado - Dallas 2:3 p
Branky: 10. Zadorov, 16. Landeskog - 30. Gurjanov, 55. Dickinson, 62. Lindell.

Edmonton - Nashville 4:2
Branky: 10. Nuget-Hopkins, 20. Draisaitl, 30. Archibald, 60. Draisaitl - 11. Forsberg, 16. Blackwell.

Arizona - San Jose 6:3
Branky: 13. a 26. Kessel, 38. Hall, 49. Crouse, 59. Garland, 60. Hall - 27. Labanc, 30. Meier, 59. Kane.