Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 9. 2018
fotbal to tu ještě nebylo

Loučení nizozemské legendy: Na hřiště mu donesli kanape!

Wesley Sneijder
Zdroj: Profimedia

Loučení s reprezentační kariérou mívá u fotbalistů mnoho podob, ale jednu z těch nejoriginálnější připravili Nizozemci pro záložníka Wesleyho Sneijdera. Tomu totiž na stadion Johana Cruijffa přinesli gauč a on se do něj mohl s rodinou pohodlně usadit.

Sneijder v oranžovém reprezentačním dresu odehrál úctyhodných 134 utkání, což se nikomu v historii "tulipánů" zatím nepodařilo. V nich navíc nastřílel jedenatřicet gólů.

 

Ale ve čtyřiatřieti letech zkrátka nastal čas dát národnímu týmu sbohem a uvolnit místo mladším dravcům. Bývalý hráč Ajaxu Amsterdam, Realu Madrid, či Interu Milán se tak rozhodl skončit a jeho posledním zápasem byl čtvrteční přípravný duel proti Peru. Ten nakonec Holanďané vyhráli 2:1 a na Sneijdera poté čekalo malé překvapení.

Do středového kruhu mu donesli gauč a televizi, aby tak navodili atmosféru obývacího pokoje a on si mohl na obrazovce užít nejlepší momenty své kariéry.

14

GALERIE: Wesley Sneijder se rozloučil s reprezentační kariérou

Zdroj: Profimedia

Wesley Sneijder s rodinou

Hodnocení:

"Přesně takhle jsem si to přál, rozloučit se v zápase a před vlastními fanoušky,“ prohlásil Sneijder.

 

"Užil jsem si každou sekundu na hřišti. Jsem velmi šťastný, že jsem měl šanci se ještě jednou naposledy ukázat fanouškům,“ děkoval fanouškům a spoluhráčům.

mm TN.cz