Vyjádření lyžařské královny

Tohle jsem nikdy nezažila! Ledecká byla po závodě dost překvapená

Ester Ledecká pokořila další milník
Zdroj: Profimedia

Česká obojživelnice Ester Ledecká tentokrát ve sjezdu nepronikla do nejlepší desítky. Na těžké trati ztratila přes dvě vteřiny na vítězku Mikaelu Shiffrinovou. Po závodě se pak rozpovídala o záludnostech tratě v bulharském Bansku.

„Sjezd byl fajn, ale hodně technický a prudký. Bylo tam taky spoustu zatáček,“ sdělila své dojmy česká závodnice, která dojela na 20. místě a nepotvrdila tak roli favoritky, v hodnocení této disciplíny ji totiž před pátečním závodem patřilo druhé místo.
 

„Nebyl to klasický sjezd, spíše super-G a obří slalom ve velké rychlosti. Nikdy jsem nezažila, aby při sjezdu vypadlo tolik holek,“ vyjádřila ke zvláštnímu profilu lyžařské tratě v bulharském Bansku.


Z vítězství se nakonec radovala Mikaela Shiffrinová, která získala teprve druhé vítězství ve sjezdu. Celkově je to však pro ni už 65. triumf ve Světovém poháru, čímž se opět přiblížila rekordnímu počinu lyžařky Vonnové. „Jízda Shiffrinové byla fantastická, není náhoda, že na točité trati dneska vyhrála. Už se těším až si ji večer pustím na videu a zkusím se z její jízdy poučit,“ vyjádřila se pochvalně na adresu fenomenální Američanky.
 

Sama Ledecká však pochvalu za dnešní výkon dostala taky. „Ondra (Ondřej Bank) mi volal a říkal, že jsem jela podle plánu a odvedla svoje maximum, zítra to však doufám bude ještě lepší,“  řekla spokojená 24letá lyžařka, která se ještě minulý týden proháněla na snowboardu a díky vítězství ve slovinském Rogle se stala první závodníci, které se povedlo v jedné sezoně opanovat závod Světového poháru na lyžích a na snowboardu.

Nyní už však zase stojí pevně na lyžích a zítra ji čeká v Bulharsku sjezd znovu.  "Jsem ráda, že mám za sebou už dvě jízdy, jednu tréninkovou, druhou soutěžní, veřím, že se z toho poučím a zítra ten výkon ještě pozvednu," uzavřela Ledecká


 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program