Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

MMA rozsudek padl

Nick Diaz byl před dopingovou komisí. Výsledek šokoval!

Nick Diaz
Zdroj: MMA Fighting
Nick Diaz
Témata:

Dopingové testy prokázaly, že Nick Diaz před svým posledním zápasem s Andersonem Silvou požil marihuanu. Zápas se konal na UFC 183 v lednu a až nyní se Diaz dozvěděl rozsudek. Výsledek však prakticky všechny šokoval!

Na včerejším slyšení, kde Diaz stanul před NAC (Nevadská Atletická Komise), jsme se konečně dozvěděli výši trestu za jeho pozitivní dopingový test na marihuanu. NAC se rozhodla potrestat Diaze odevzdáním třetiny své výplaty z posledního zápasu, což činí 500 000 dolarů. Hlavním bodem, který rozvířil vody MMA scény je ale délka jeho suspenzace.


Poslední jeho zápas s Andesonem Silvou se konal 31. ledna 2015 a právě od tohoto data začíná jeho 5 let trvající pauza. Jedná se opravdu o neobyčejnou délku, jelikož jiné dopingové prohřešky většinou skončily roční přestávkou či peněžní pokutou. Takto vysoká kombinace trestu je tedy opravdu neobvyklá i přesto, že Diaz již podobný problém neřešil poprvé.
 


Jeho návrat do oktagonu se tak odkládá na rok 2020, kdy mu bude již 36 let. V tomto věku lze navíc pochybovat o tom, že by mohl zasáhnout do bojů o titul. S výsledkem samozřejmě není spokojen a hodlá s celým svým týmem podat odvolání a bojovat o snížení trestu. Tento případ také vyvolá v nadcházejících dnech debatu o steroidech, a zda jejich požití by nemělo být trestáno v tomto sportu více.


Na Twitteru se zatím vytvořila skupinu jiných UFC zápasníků stojících za Diazem, kteří právě poukazují na srovnání těchto dvou zakázaných látek.
 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   17:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   18:40

   NHL – akce měsíce

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

   21:25

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

Celý Program