NHL deprese z bohatství

Zpověď hokejisty, co utekl z NHL: Nesnášel jsem ty šílené peníze!

Patrik Berglund
Zdroj: Profimedia
Patrik Berglund

Deset let brázdil arény NHL. Před tou jedenáctou ho vyměnili. Zkusil to v dresu Buffala, ale brzy se rozloučil, nechtěl tam být. Měsíc poté, co zmizel ve Švédsku, vyšla jeho zpověď. Patrik Berglund měl psychické problémy. A NHL už nesnášel.

Zpověď zkušeného švédského hokejisty přinesl web Hockeyplus a Berglund v ní vysvětlil svůj úprk ze zámoří domů do Švédska.


"Cítil jsem se jako úplná nula. A kvůli penězům jsem nebyl šťastný. Dnes se cítím mnohem lépe. Mým cílem bylo, vrátit se domů. Tohle je můj začátek, abych se znovu našel. Potřeboval jsem vidět přátele a rodinu. Teď, když jsem doma, cítím se bezpečněji, můžu dýchat,“ svěřil se v exkluzivním rozhovoru.

Mimochodem, peníze to nebyly ledajaké. Berglund měl před sebou čtyřletou smlouvu a v každém roce ho čekalo 3,85 milionu dolarů, tedy v přepočtu cca 85 milionů korun. Na konci kontraktu by tak měl cca 350 milionů korun.


Buffalo mělo s Berglundovým přístupem po jeho přestupu ze St. Louis problémy. Zdálo se, že Švéd trucuje. „Suspendovali mě z disciplinárních důvodů. Prostě jsem nechodil na tréninky ani zápasy. Bylo naprosto správné, že mě takhle potrestali,“ připouští Berglund.


Organizaci Buffala jednání nevyčítá. Naopak bere vinu na sebe. „Chci říct, že je mi velmi líto, že jsem odešel a zradil Buffalo jako tým. Hráči tam byli úžasní a přeji všem v organizaci do budoucna vše nejlepší. Rozhodně necítím, že by udělali něco špatného."


Ač je Patrikovi Berglundovi pouhých 30 let, možná už brusle obouvat nechce. „Hokej byl celý můj život, ne jen práce, ale něco, co jsem miloval. Možná jej ztrácím a budu se cítit neuvěřitelně špatně,“ připustil.


Návrat možná budoucnu plánuje, ale zřejmě jen v klubu, kde vyrostl, ve Västeräs, které aktuálně hraje druhou ligu AllSvenskan.

ram TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program