Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NHL deprese z bohatství

Zpověď hokejisty, co utekl z NHL: Nesnášel jsem ty šílené peníze!

Patrik Berglund
Zdroj: Profimedia
Patrik Berglund

Deset let brázdil arény NHL. Před tou jedenáctou ho vyměnili. Zkusil to v dresu Buffala, ale brzy se rozloučil, nechtěl tam být. Měsíc poté, co zmizel ve Švédsku, vyšla jeho zpověď. Patrik Berglund měl psychické problémy. A NHL už nesnášel.

Zpověď zkušeného švédského hokejisty přinesl web Hockeyplus a Berglund v ní vysvětlil svůj úprk ze zámoří domů do Švédska.


"Cítil jsem se jako úplná nula. A kvůli penězům jsem nebyl šťastný. Dnes se cítím mnohem lépe. Mým cílem bylo, vrátit se domů. Tohle je můj začátek, abych se znovu našel. Potřeboval jsem vidět přátele a rodinu. Teď, když jsem doma, cítím se bezpečněji, můžu dýchat,“ svěřil se v exkluzivním rozhovoru.

Mimochodem, peníze to nebyly ledajaké. Berglund měl před sebou čtyřletou smlouvu a v každém roce ho čekalo 3,85 milionu dolarů, tedy v přepočtu cca 85 milionů korun. Na konci kontraktu by tak měl cca 350 milionů korun.


Buffalo mělo s Berglundovým přístupem po jeho přestupu ze St. Louis problémy. Zdálo se, že Švéd trucuje. „Suspendovali mě z disciplinárních důvodů. Prostě jsem nechodil na tréninky ani zápasy. Bylo naprosto správné, že mě takhle potrestali,“ připouští Berglund.


Organizaci Buffala jednání nevyčítá. Naopak bere vinu na sebe. „Chci říct, že je mi velmi líto, že jsem odešel a zradil Buffalo jako tým. Hráči tam byli úžasní a přeji všem v organizaci do budoucna vše nejlepší. Rozhodně necítím, že by udělali něco špatného."


Ač je Patrikovi Berglundovi pouhých 30 let, možná už brusle obouvat nechce. „Hokej byl celý můj život, ne jen práce, ale něco, co jsem miloval. Možná jej ztrácím a budu se cítit neuvěřitelně špatně,“ připustil.


Návrat možná budoucnu plánuje, ale zřejmě jen v klubu, kde vyrostl, ve Västeräs, které aktuálně hraje druhou ligu AllSvenskan.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 03:30

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

   11:30

   NBA 2019

 • Nova Sport 2

  • 02:10 03:00

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

   12:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

Celý Program