Aktualizováno 8.3. 2017 09:03
rozhovor gólmanovy otázky

Winnipeg asi opouštím, říká Pavelec. Líbilo by se mu ve Vegas

Ondřej Pavelec
Zdroj: Profimedia
Ondřej Pavelec

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec má za sebou operaci kolene a s největší pravděpodobností pro něj letošní sezóna skončila. Nad jeho další budoucností nejen ve Winnipegu, ale i v NHL teď visí velký otazník.

Na tuhle sezónu Pavelec vzpomínat rád nebude. Hned na začátku ho Winnipeg nekompromisně poslal na farmu, kde strávil více než 3 měsíce v nejistotě. Pak ale dostal šanci, vrátil se do NHL a zářil. "Už vypadalo že se vrátím a nejednou přišla operace," lituje však smutného vývoje. 

"Na operaci jsem byl včera ráno, takže teď zatím jsem doma. Ale zítra už mám jít na stadion a tak nějak se tomu začnu věnovat," vysvětluje.

17

GALERIE: Ondřej Pavelec s přítelkyní Terezou

Zdroj: Instagram

Tereza Budková a Ondřej Pavelec - 3

Hodnocení:


Léčba Pavelcovi zabere zhruba měsíc. Do sezóny už se tak nejspíš nevrátí. "Nemůžu říct, že sezona končí, ale pro brankáře je ta doba rekonvalescence delší než pro hráče. U hráčů je to 2-4 týdny, u brankáře o něco delší," říká český gólman.

Ondřej Pavelec
Zdroj: Profimedia Ondřej Pavelec

A konec je to zřejmě i s jeho angažmá ve Winnipegu, kde mu letos končí smlouva. "Nemyslím, že bych zde pokračoval. Jsem zde 6 let a asi tu už dál nebudu..."


Poprvé v kariéře tak bude volným hráčem a sám ví, že stát se může cokoliv. "Asi rozhodne i to, jak bude vypadat koleno. Pokud budu pokračovat, je jasné, že priorita je NHL. Už jsem to i někde říkal, pokud bych chtěl končit kariéru, tak v NHL," zklamal možná fanoušky Kladna.

Ondřej Pavelec
Zdroj: Profimedia Ondřej Pavelec

Daleko větším lákadlem je pro Pavelce nově se tvořící tým Vegas Golden Knights. "To bych si to dokázal představit," říká s úsměvem. "Mám to tam rád, město se mi moc líbí, u fanoušků to bude mít úspěch. Ale jsem realista. Nemyslím, že se týmy o mě budou prát a zvlášť Vegas, když budou mít výběr," tuší Ondřej Pavelec.

ram, puj TN.cz