nova sport čechům se dařilo

Vítězný návrat Neuvirtha podpořili Gudas i Voráček. Čeští Letci zářili!

Radko Gudas

Michal Neuvirth se po delší pauze objevil v bráně Philadelphie Flyers a návrat to byl vítězný. Flyers vyhráli nad Tampou 4:2, o což se gólem zasloužil i Radko Gudas a dvěma asistencemi přispěl Jakub Voráček.

Michal Neuvirth vypadl ze sestavy Philadelphie v polovině listopadu kvůli zraněnému kolenu, návrat proti Tampě mu ale vyšel, a to i navzdory tomu, že to byl právě on, kdo v utkání jako první inkasoval.

Na branku Kučerova z šesté minuty dokázali Flyers odpovědět až v úvodu druhého dějství a klíčovou roli přitom sehrál Jakub Voráček, který přihrávkou našel Konecnyho a ten se nemýlil.

O tři minuty později se vyznamenal Neuvirth, když zamezil ve skórování Paquettovi. Pak už se děly věci na druhé straně hřiště. Philadelphia během 69 vteřin přidala další dvě branky, u první z nich asistoval opět Voráček, a bylo to už 3:1.

Tampa se ale ještě dokázala vrátit do zápasu, v sedmatřicáté minutě snížil Killorn. Netrvalo to ale ani minutu a odstup byl opět dvoubrankový. Hrdinou se stal Gudas, který sám založil útočnou akci, posléze se k němu puk opět vrátil, český bek objel bránu a zakončil.

Stav 4:2 svítil na ukazateli skóre i na konci, čtyřiadvaceti úspěšnými zákroky k němu přispěl i Neuvirth a Flyers si tak připsali důležitou výhru.

Ve druhém večerním utkání prohrávalo Buffalo s Winnipegem po dvou třetinách 1:3, třemi góly ve třetí dvacetiminutovce ale Sabres skóre otočili.