Aktualizováno 24.9. 2017 06:44
nhl před sezónou

V přípravě zářil Frk! Boston sejmul dvěma góly, další připravil

Martin Frk

Velmi podařené utkání má za sebou v přípravě NHL Martin Frk. Detroitský hokejista výrazným způsobem přispěl k výhře nad Bostonem 5:1, když dva góly sám vstřelil a na jeden přihrál.

Boston sice v zápase, v němž se v jeho barvách představila i trojice Zbořil, Krejčí, Pastrňák, po první třetině vedl, v šestadvacáté minutě ale nikým nekrytý Martin Frk vyrovnal. Současně tak vstřelil vůbec první branku Red Wings v Little Caesars Areně.

Další skvělý moment pro českého hokejistu přišel v minutě čtyřiatřicáté, kdy v přesilovce vypálil a z dorážky si poradil Nielsen. Frk si tak připsal po gólu i asistenci.

Nakonec si ale brankové konto ještě rozšířil. Ve třetí minutě posledního dějství totiž jeho rána skončila až za zády bostonského gólmana a Frk tak pečetil na konečných 5:1

Z českýho hokejistů se prosadil i Vrána, který asistoval u jediného gól Washingtonu proti Carolině (1:4), a Plekanec, jehož asistence neodvrátila prohru Montrealu 1:5 v Ottawě. Šťastnější mohl být Pavel Zacha. Ten přihrávkou přispěl k výhře New Jersey 2:1 nad Rangers.

Brankově se pak prosadili i Špaček, porážku Winnipegu v Edmontonu 2:6 ale neodvrátil. Sedlákův gól pomohl Columbusu k vítězství 3:2 v Chicagu.

Mezi třemi tyčemu se zaskvěl Marek Langhamer. Ten se do brankoviště Arizony postavil na třetí třetinu za stavu 4:4 a až do konce třetí třetiny neinkasoval. Kapituloval až v nájezdech a San Jose nakonec Coyotes porazilo.