Publikováno 14. 7. 2018
nhl drsné vyprávění

Ten už se nevrátí! Ruský hokejista nakydal na Vegas pořádnou špínu

Vadim Šipačov
Zdroj: Profimedia
Vadim Šipačov

Snad pro celý svět byla pohádka hokejového týmu Vegas Golden Knights báječným příběhem. Jenže jsou i tací, kteří by se tam už nikdy nevrátili. Ruský forvard Vadim Šipačov je jedním z nich. Po sezoně promluvil a bylo to hodně peprné.

Před sezonou byl Vadim Šipačov považován za jednu z budoucích hvězd. Do Vegas přišel s vizitkou třetího nejproduktivnějšího hráče KHL a ve Vegas měl příslib hrát v první formaci. Jenže brzy přišlo vystřízlivění.


"Když mě vedení poslalo na farmu, nevchápal jsem. Nešel jsem za oceán, abych hrál AHL. Od trenérů jsem přitom pořád poslouchal: „Jsme spokojení, zlepšuješ se“. Ale když se uzdravil Jonathan Marchessault, řekli, že už o mě nemají zájem a můžu jít kam chci,“ vyprávěl pro list Sport-Express.


V NHL tak odehrál Šipačov jen tři zápasy a dal jeden gól. Pak se radši vrátil do Petrohradu.


Navíc prý Vegas ani není město, kde by se dalo žít. „Bylo to jako zlý sen. Je fajn být týden a užít si zábavu, ale nejde tam žít delší čas. Pronajali jsme si s rodinou dům na dobré adrese, ale stejně tam nic nebylo. Ulice prázdné, žádní lidé a tak to tam vypadá všude. Jakoby tam nikdo nežil."

TN.cz