záhada legenda číslo 68

Tajemství okolo Jágra: Ohlásí svůj konec? A je to kvůli olympiádě?

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Určitě jste si toho všimli. Nejen zámoří rozčísla zpráva o absenci Jaromíra Jágra v utkání s LA Kings. Trenér Calgary Glen Gulutzan naznačil, že borec s číslem 68 nemá zdravotní trable a víc se svět dozví o den později. Opravdu je to předzvěst konce v NHL?

Ať už je to jakkoli, právě probíhající sezona Jaromíru Jágrovi příliš nevychází. Jeden jediný gól ze 22 zápasů, to je smutná bilance. A to i přesto, že i samotný Jágr při podpisu smlouvy prohlásil, že je připravený hrát i ve čtvrté formaci.


Pak do toho přišly zdravotní trable, tři vynucené pauzy a prostě špatná nálada. V kombinaci se zimou v Calgary to není zrovna ideální stav.

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia Jaromír Jágr

Ano, před Jaromírem Jágrem je pořád ještě jedna výzva. Může se stát hokejistou, který odehraje v bájné NHL nejvíc zápasů. Na to, aby dohnal Gordieho Howa, chybí 34 zápasů. Určitě by to šlo.


Jenže Jaromír Jágr možná sám cítí, že takovýmto způsobem největší legendu kanadského hokeje předehnat nechce. Jen sbírat starty, počítat čárky a nebýt platný, to není nic podle Jágrova gusta.

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Anketa

Chtěli byste Jaromíra Jágra na olympiádě?

Hlasovalo 980 lidí.
A tak se opravdu nabízí trochu jiný scénář loučení. Jágr si konečně zahrál v Kanadě, zažil šílenství a splnil si poslední velké přání. Teď už klidně může odejít z velkých arén NHL. Už nemá co dokazovat. Lidé si ho dál budou pamatovat jako velkého frajera, který dokáže posoudit co je záhodno.


A když by opravdu rozvázal smlouvu v NHL, nabízí se ještě jeden zajímavý konec. Za měsíc je olympiáda a on sám se už několikrát zasnil o tom, že nejkrásnější píseň je pro něj to, když může zpívat národní hymnu po vyhraném zápase.

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia Jaromír Jágr

Reprezentovat Česko, to je i pro Jaromíra Jágra čest.
Tak proč ne velké loučení v Pchjongčangu a nakonec závěr sezony na Kladně. Rytíři bojují o postup do extraligy a hráč formátu čísla 68, který je zároveň patriotem, se rozhodně hodí.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program