Publikováno 28. 9. 2018
video smůla v přípravě

Strach o Kempného: Zákeřný hit ho asi připraví o začátek sezony

Michal Kempný faulovaný Robertem Bortuzzem
Zdroj: NHL media
Michal Kempný faulovaný Robertem Bortuzzem

Michal Kempný po úterním tvrdém zákroku nedohrál zápas a ve čtvrtek nedorazil na trénink. Český obránce si musí dát nějaký čas nakázaný oddych. Zato Robert Bortuzzo dostal stopku a přijde ho to draho.

Zákrok na osmadvacetiletého obránce Washingtonu se odehrál ve vzájemném zápase proti St. Louis. Méně než minutu po vhazování třetí třetiny si v útočné třetině Kempný sjel do levého rohu, kde si na něj počkal obránce Robert Bortuzzo. Loktem narazil Kempného na mantinel, kde zůstal Čech ležet.


Kempný zápas nedohrál a nenastoupil ani k tréninku o dva dny později. Dle dostupných informací si ze střetu odnesl otřes mozku. Pokud se diagnóza potvrdí, bude si muset český obránce nějaký čas odpočinout a jeho další straty v zápasech odložit.


Čeští fanoušci hokeje už jméno Roberta Bortuzza ze St. Louis dobře znají. V roce 2014 sestřelil ošklivým zákrokem na českou osmašedesátku. Jaromír Jágr si za tenkrát sjížděl po pravém křídle za branku, kde na něj čekal právě Bortuzzo. Jágr zůstal po incidentu také ležet. Za tento zákrok dostal Bortuzzo stopku na dva zápasy


Nyní byl Robert Bortuzzo za úterní faul suspendován na zbytek přípravných zápasů a první sezónní. Nenastoupí tak v nové sezóně proti Winnipegu a ještě musí zaplatit pokutu přes 6 tisíc dolarů (130 000 Kč). Pro drsného obránce je to tak už druhý trest v krátkém časovém období.

 

mka TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   18:40

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

 • Nova Sport 2

  • 15:35 17:30

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   17:30

   Teleshop

   17:45

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   18:00

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý Program