video povedená práce

Sólo a pak blafák! Voráček dal nádherný gól, pomohl mu Gudas

Jakub Voráček

Jakub Voráček dál úřaduje a v Torontu byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. Nádherná byla hlavně jeho branky na 2:1 pro Philadelphii, kterou nastartoval obrat v utkání. Gólově se prosadil i Vladimír Sobotka ze St. Louis.

Jakub Voráček hraje v parádní formě a na ledě Toronta vystřihl na konci první třetiny úžasnou akci, po níž skóroval za záda Frederika Andersona chytrým blafákem mezi betony. Kus práce ale při Voráčkově trefě udělal i Radko Gudas, který založil kontr Flyers ostrým zákrokem na Lea Komarova.

Voráček pak ještě parádně vyslal ke čtvrté brance Philadelphie Clauda Girouxe a stal se hlavní hvězdou zápasu.

Toronto – Philadelphia 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Branky:
10. a 34. Kadri – 13. Manning, 19. VORÁČEK (GUDAS), 32. Filppula, 36. Giroux (VORÁČEK).

Vladimír Sobotka otevřel skóre zápasu St. Louis s Columbusem díky pohotové dorážce paraykovy střely. Český forvard našel puk za dezorientovaným gólmanem Korpisalem posunul jej do prázdné brány. Další dvě branky týmu Blues měly také český podpis, a to díky nahrávkám Dmitrije Jaškina.

St. Louis – Columbus 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky:
20. SOBOTKA, 27. Upshall (JAŠKIN), 42. Edmundson, 54. Brodziak (JAŠKIN) – 47. Calvert.

Podobně jako Jaškin se do statistik zapsal i bek Michal Kempný, jenže jeho dvě asistence Chicagu na body ze zápasu v Coloradu nestačily.

Colorado – Chicago 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
Branky:
4. a 20. Rantanen, 16. a 23. MacKinnon, 27. Andrighetto, 49. Grimaldi – 28. Schmaltz (KEMPNÝ), 35. Anisimov (KEMPNÝ), 56. Hartman.

Ondřej Pavelec dostal šanci v brance New Yorku Rangers na ledě Montrealu, ale v první třetině se dostal pod palbu střel a inkasoval tři góly v rychlém sledu. Důvěru měl ale i nadále a i když jeho tým ztrátu stahoval, víc než snížení na 5:4 z toho nebylo. Pavelec pochytal 38 ze 43 střel.

Montreal – NY Rangers 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)