Aktualizováno 31.7. 2018 19:47
respekt takhle to celé bylo

To fandové Calgary neměli slyšet: Jágr dostal přednost před Iginlou!

Jarome Iginla a Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jarome Iginla a Jaromír Jágr

Dlouhých 16 sezon hájil barvy Calgary Flames, byl ikonou klubu a když se chýlila jeho kariéra ke konci, možná doufal, že se do Saddledome bude moci vrátit. Jarome Iginla ale už dres s hořícím céčkem na prsou neoblékl. Pomalu vychází najevo, že za to mohl i Jaromír Jágr…

Svět NHL mnohdy zapomíná na sentiment. Je to prostě obchod. Tahle story ale možná fanoušky Calgary zpětně mrzí. Kauf s Jágrem moc dobře nedopadl a místo čísla 68 se mohlo tleskat chlapovi, který za Flames dlouhá bojoval jak buldok.

Jarome Iginla - 6
Zdroj: Profimedia Jarome Iginla

Jarome Iginla oznámil konec své kariéry. Bezesporu se stal ikonou a bude legendou. Místo Calgary ale končil kariéru v dresu Los Angeles. Smlouvy v sezoně 2017/18 se nedočkal.
A nyní vyšlo najevo, že Calgary dalo přednost Jágrovi… Přiznal to sám šéf hokejových operací Flames a možná si také při povídání s novináři posypal popel na hlavu.


„Vedli jsme v klubu rozhovory, zda podepsat Jaroma. Ale nakonec jsme zvolili Jágra,“ přiznal v rozhovoru pro SportNet. Možná i tohle rozhodnutí stálo Briana Burka místo, po sezoně v Calgary po pěti letech skončil…

Jarome Iginla
Zdroj: Profimedia Jarome Iginla

Že je tohle téma choulostivé, naznačil i Theoren Fleury, který je další klubovou legendou a s Iginlou pár sezon odehrál. „Byl vším, co si Flames mohli přát. Jak na ledě, tak mimo arény,“ vyznal upřímně, jak to jen on umí.


Jestliže Jaromír Jágr odešel z kabiny Flames zadními dveřmi, teď to bude mít v Calgary po přiznání prezidenta hokejových operací možná ještě horší. Ač za to asi ani nemůže.

Jarome Iginla - 5
Zdroj: Profimedia Jarome Iginla

Každopádně zpět se nedá vzít nic. Jarome Iginla se rozloučil. Stanley Cup s Flames mu sice unikl mezi prsty v roce 2004, ale odchází jako hrdý chlap. A stává se legendou.

ram TN.cz