velká hra last minute

Pořádná drzost! Trejd, který opět rozvášnil Pittsburgh a Philadelphii

Mark Streit
Zdroj: Profimedia
Mark Streit

Hokejová NHL má za sebou horkou noc posledních přestupů. A i když vlastně moc velkých trejdů nenastalo, opět se rozhořela válka mezi Philadelphií a Pittsburghem! A v Tampě se baví. Vyvěsí ke stropu dres hráče, který za ní nikdy nenastoupí?

Přestoupit z Philadelphie do Pittsburghu nebo naopak? To se neodpouští. Něco o tom ví i Jaromír Jágr.


Letos se v poslední den přestupů stala nevídaná věc. Philadelphia nabídla k trejdu dlouholetou oporu Marka Streita. Obránci a asistentovi kapitána končí smlouva a tak se moc dobře nabídka Steva Yzermana hodila. Vyměnit za Valtteri Filppulu.


Na to musel Ron Hextall kývnout, dostal z Tampy o 7 let mladšího hráče! "Mluvil jsem s Markem a poděkoval mu za vše, co pro nás udělal. Není lepší vzor pro mladší hráče, než je on," vysvětloval generální manažer Philadelphie.


A tak už se Streit pomalu smiřoval s tím, že zamíří tisíce kilometrů na jih, do týmu, který si letos asi žádné play off asi ani nezahraje...


Jenže pak přišla ještě jedna rána. Do Tampy zavolal Jim Rutherford z Pittsburghu. Zadák, který má touhu vyhrát Stanley Cup by se mu moc hodil a že je veterán? Zkušenosti se hodí!
"Hraje NHL dlouhou dobu. je skvělý na puku a můžeme ho použít při přesilovce. Prostě je to dobrý hráč. A se zraněními, které nás momentálně sužují je to pro nás skvělá volba," liboval si kouč Pittsburghu Mike Sullivan.


Pravda je taková, že kdyby zavolal do Philadeplphie, těžko by uspěl. Rivalové spolu prostě radši ani neobchodují. Přes Steva Yzermana a Tampu to bylo jednodušší.


Lightnings sice ještě boj o play off nevzdali, ale Yzerman už stejně myslí na budoucnost. Zbavil se gólmana Bena Bishopa, díky trejdu 5 milionového Valterri Filppuly si udělal místo v platovém stropu a navíc od Pittsburghu dostal právo volby v draftu 2018.


Yzerman z toho vyšel vlastně jako vítěz, jen ho teď asi Ron Hextall příliš nemusí...


A Mark Streit? Ten je šťastný jako blecha. Stěhování na stará kolena ještě skousne, vždyť to bude jen 400 kilometrů na západ. A hlavně, je v týmu, který nemá jiný plán než Stanley Cup!
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program