nhl nová výzva

Plekanec odletěl za Maple Leafs! Proč ho čeká dres s číslem 19?

Téma:

Poprvé mění dres, opouští slavné Canadiens a míří rovnou do týmu hlavního rivala – do Toronta. Tomáš Plekanec už se smířil s trejdem a těší se, že si bude moci zahrát o Stanley Cup. A 1000. zápas v NHL, který má přijít brzy? Prý není vyloučené, že ho odehraje zase v dresu Montrealu…

Tomáše Plekance čeká v pondělí přesun za novým týmem. Nevydá se ale 550 kilometrů na západ do města na břehu jezera Ontario, kde sídlí Maple Leafs, ale rovnou na Floridu. Právě tam totiž hraje Toronto další zápas. Tak rychlý je svět NHL. „Očekával jsem, že přijde nějaká výměna, ale bylo to mimo mou kontrolu,“ vysvětloval ve svém prvním rozhovoru po trejdu.


Maple Leafs jsou letos pod vedením kouče Mika Babcocka jednou ze štik ligy. Vzápětí také český centr přidal větu, která vystihuje důvod změny dresu: „Chystám se vstoupit do týmu, který má šanci bojovat o Stanley Cup.“

Maple Leafs už se Plekancovi ozvali, o roli v novém týmu ale zatím kladenský rodák netuší. „Jen jsme si povídali, ale nebylo to o ničem konkrétním. Budu vědět víc, až dorazím k týmu,“ vyprávěl. A samozřejmě se mu v mobilu objevila i sms zpráva od krajana Romana Poláka. „Vyměnili jsme si pak pár textovek, hráli jsme spolu za národní tým,“ dodal.


Tomáš Plekanec zůstane po konci sezony volným agentem a bude si moci vybírat, kam zamíří. A bude to hodně zajímavé rozhodování. Je totiž pravděpodobné, že hned v prvním utkání další sezony dosáhne mety 1000 utkání. A fandové Montrealu by byli jistě rádi, aby to bylo tam, kde strávil v podstatě celou kariéru. „Ano, už mi to lidé říkali. Bylo by to jistě zvláštní. Ale teď mě čeká mise s Torontem,“ říká Tomáš Plekanec.


Paradoxní je, že v kabině Toronta ho čeká dres s číslem 19, ač celou kariéru hraje se čtrnáctkou. Není to proto, že by právě 19 zápasů chybělo k bájné tisícovce. Důvod je trošku jiný.

Číslo 14 je v Torontu už skoro tři roky mezi vyřazenými čísly, nosil ho dlouholetý kapitán týmu a vítěz dvou Stanley Cupů Dave Keon v letech 1960-1975.

A Maple Leafs jsou na tripu a tak použiljí pro novou posilu provizorně dres, který jindy nosí Joffrey Lupul. Kustodi Toronta tak provizorně jen přelepí jmenovku. Plekanec své číslo dostane zřejmě až v dalších zápasech. Možná to bude 41, které nosil v době výluky na Kladně.


V NHL doposud nastoupil k 981 utkání, ve kterých dal 232 gólů a přidal 373 nahrávek. V posledních letech je ale trenéry spíš využíván jako bránící centr a i v aktuální sezoně v Montrealu skóroval jen šestkrát v 60 utkáních.

 

 

 

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   03:05 05:35
   09:00

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

Celý program