Publikováno 26. 5. 2018
přání český srdcař

Plekanec končit nechce: Je to na nich, vzkázal vedení Montrealu

Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia
Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec se sice definitivně rozloučil s dresem reprezentace, hokejku a brusle na hřebík ale věšet ještě nehodlá. V nejnovějším rozhovoru pro NHL.com prozradil, co by ještě chtěl v hokejovém světě prožít.

Loni ho Montreal vytrejdoval na konec sezony do Toronta, jenže štace u Maple Leafs byla podle českého forvarda jen krátkou epizodou.


"Už když mě v únoru vyměnili, jsme o možnosti návratu hovořili," řekl Plekanec pro TSN Radio Montreal 690 podle deníku Montreal Gazette.


"Jak už jsem říkal dřív, strašně rád bych se vrátil do Montrealu. Je to moje priorita, i generální manažer Marc Bergevin uvedl, že by mě měl rád zpátky v mužstvu. Ale taky dobře vím, že věci se mění, plány na novou sezonu se vyvíjejí. Takže uvidíme, kam se to vyvine na konci června," vyprávěl.


Nyní Plekancovi chybí jen dva starty k tomu, aby se v NHL dostal na tisíc utkání. A v prostředí, kde strávil 11 sezon by tenhle milník rád dosáhl. „"Tohle je můj domov," řekl český veterán o Montrealu.


"Zrovna jsem se sem vrátil a cítím se, jako kdybych se vracel domů. Děti chodí do francouzské školy, mluví francouzsky, jako kdyby to byla jejich mateřština. Takže pro mě to tady je, jako kdybych byl doma. A takhle to asi zůstane hodně dlouhou dobu."

ram TN.cz