nova sport noc v nhl

Pastrňákova bomba rozhodla prodloužení! Vidět byl i Plekanec

David Pastrňák
Zdroj: NHL media

Gól Davida Pastrňáka z poslední minuty prodloužení rozhodl o vítězství Bostonu nad Detroitem. K výhře Montrealu proti Calgary zase gólem a nahrávkou přispěl Tomáš Plekanec.

Vyrovnané utkání mezi Bostonem a Detroitem, v jehož základní části viděli diváci šest branek, dospělo do prodloužení. Z něj nechyběla už ani minuta, když se ke slovu přihlásila česká dvojice ve službách Bruins.

K puku se dostal David Krejčí, zprava přesně nabil svému jmenovci Pastrňákovi a ten nekompromisní dělovkou ukončil zápas. Českému hokejistovi se tak asi výrazně ulevilo, v NHL se totiž trefil poprvé po sedmnáctizápasovém půstu.

Gól Davida Pastrňáka v prodloužení:

Své si v nočním programu NHL řekl i montrealský Tomáš Plekanec. Ten nejprve v pětadvacáté minutě uzmul puk Gaudreauovi, aby pak následně všem ujel a parádní sólo i sám přesně zakončil. Zvýšil tak na 2:0.

Gól Tomáše Plekance:

Canadiens nakonec vyhráli nad Calgary 5:1, když poslední gól domácích vstřelil Radulov poté, co mu puk posunul právě český útočník.

V bráně Winnipegu znovu dostal šanci Ondřej Pavelec, a byť předvedl dvaadvacet zákroků, Jets nakonec prohráli se San Jose 3:4.

Výsledky: Boston - Detroiut - 4:3 po prodloužení, New Jersey - Los Angeles - 1:3, NY Islanders - Columbus - 4:2, Pittsburgh - St. Louis - 0:3, Montreal - Calgary - 5:1, Ottawa - Washington - 3:0, Winnipeg - San Jose - 3:4, Nashville - Buffalo - 4:5 po prodloužení, Chicago - Tampa Bay - 2:5, Dallas - Minnesota - 2:3 po samostatných nájezdech.