nhl přepisování historie

Ovečkin překonal Jágra i Mrázka naráz! Dal už svůj 10. gól sezony

Alexandr Ovečkin
Zdroj: NHL media

Alexandr Ovečkin pokořil v nastaveném čase zápasu Washingtonu s Detroitem Petra Marázka a zaznamenal svůj 20. gól v prodloužení. Ruský se zároveň v této statistice odpoutal od Jaromíra Jágra a je v čele historických statistik NHL.

Detroit ztratil třetí zápas v řadě a nepomohly mu ani dva góly slovenského forvarda Tomáše Tatara. Prodloužení zápasu si vynutil hostující TJ. Oshie minutu před koncem.

Detroit Red Wings – Washington Capitals 3:4pp (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky:
25. Helm, 46. a 53. Tatar – 40. Burakovsky, 42. Beagle, 59. Oshie, 62. Ovečkin.

Radim Vrbata připravil pro Jamieho McGinna úvodní gól zápasu Floridy s Pittsburghem. Panthers vedli po 20 minutách 2:0, ale náskok ztratili a nakonec podlehli 3:4.

Florida Panthers – Pittsburgh Penguins 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
Branky: 5. J. McGinn (VRBATA), 6. Barkov, 50. Weegar – 23. Malkin, 23. Rowney, 32. Crosby, 58. Sheary (TS).

Radost z gólové nahrávky měl i Ondřej Kaše, který pomohl Anaheimu pasem zpoza branky na Dereka Granta upevnit vedení nad Montrealem. Ducks nakonec nasázeli Canadiens šest gólů.

Anaheim Ducks – Montreal Canadiens 6:2 (3:0, 0:2, 3:0)
Branky:
4. a 48. D. Grant (na druhý KAŠE), 2. Rasmussen, 14. Vermette, 46. Montour, 48. D. Grant, 48. Wagner – 23. Byron, 38. Gallagher.

Tomáš Hertl vymyslel úvodní gól zápasu na ledě New Jersey pro Melkera Karlssona, když se uvolnil za brankou a nahrávkou na přední tyč zmátl obranu soupeře. San José nakonec vyhrálo 3:0 a gólman Martin Jones zapsal svou první nulu v sezoně.

New Jersey Devils – San Jose Sharks 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)