rozhovor stanley cup

Góly pro mámu i tátu, pak hvězdou zápasu. Takový byl Noskův večer!

Zdroj: Nova Sport

Lepší vstup do finálového boje o Stanley Cup si Tomáš Nosek snad přát nemohl. Byl to právě on, kdo rozhodl první duel Vegas s Washingtonem, navrch přidal ještě pojistku do prázdné brána a před zraky svých rodičů ho vyhlásili hvězdou zápasu.

„Hrajete finále Stanley Cupu, dáte góla, to se nestává každý den. Takže pocity byly super. Ale věděli jsme že ještě zbývá 10 minut do konce. Bylo důležité nelétat hlavou v oblacích. Důležité hlavně, že jsme vyhráli,“ vyprávěl český forvard ve službách Golden Knights.

Tomáše Noska mohlo těšit o to víc, že tenhle zápas si nenechali ujít jeho rodiče a z Česka dorazili do Las Vegas.
„Když tu byli na Vánoce, tak jsem gól nedal. Takže teď jsem jim to trochu vynahradil. Myslím, že dneska to bylo důležitější, než ty zápasy o Vánocích,“ věděl moc dobře Nosek.


„Ale jsem rád určitě, že tady mohou být, když mě odmala podporovali. A to, že mě mohou vidět hrát ve finále Stalney Cupu je určitě super,“ říká pardubický odchovanec.Trefa za záda Bradena Holtbyho je doposud Noskovým nejdůležitějším gólem kariéry: „Finálových zápasů jsem moc nehrál a zvlášť takových. Loni jsme sice v AHL také vyhráli finále, ale tohle je o level výš. Takže určitě, je to zatím nejdůležitější gó, co jsem kdy dal.“


Úspěch při startu do série pro tým z Las Vegas byl i dílem dobré obrany kanonýra Alexe Ovečkina, který vyšel naprázdno: „My víme, že je suprový střelec, že umí dát gól odkudkoliv, tak na něj musíme být připravení. Ale důležité hlavně bylo, že jsme měli jen jednoho vyloučeného. Oni mají super přesilovku a právě tam je jeho místo.“Pro zisk Stanley Cupu musí Vegas Golden Knights vyhrát ještě tři zápasy. „Musíme jít dál, hrát naši hru a soustředit se na sebe, ne na ně,“ ví Tomáš Nosek.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:20 15:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:30

   The Boodles 2019

   16:30

   Element (390)

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 13:20 14:20

   Evropská liga 2019

   14:20

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:00

   Běhej lesy – Vysočina

   19:15

   Spartan race – Dolní Morava

Celý Program