srdcař záhada čtvrté lajny

Nevešel se do sestavy? Absence Plekance může mít i jiný důvod!

Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia

NHL odstartovala a pro mnohé české fanoušky možná začala smutně. Jedna z ikon týmu Canadiens Tomáš Plekanec chyběl v sestavě. Opravdu už tenhle hokejový srdcař ztratil místo i v týmu, kde poctivě odmakal 14 dlouhých sezon?

Věk nezastavíš, to je fakt, ale hodnoty, které kladenský rodák dával Montrealu, byly mnohdy důležitější, než góly a nahrávky. Slavný tým na Plekance spoléhal od roku 2003 a pracovitý centr nikdy neodmítal ani černou práci. Ba naopak, v posledních sezonách byla jeho doménou.

Radost Montrealu Canadiens
Zdroj: Profimedia Radost Montrealu Canadiens

Loni ho ale Canadiens vyměnili na konci sezony do Toronta, kvůli trejdu si musel oholit i tradiční bradku. A nakonec se vrátil zpět.


Nová sezona začala kanadským derby, Montreal jel paradoxně právě do Toronta, jenže místo mezi 20 vyvolenými na Tomáše Plekance nezbylo. I když se čekalo, že naskočí až ve čtvrté řadě, nakonec dostali přednost mladíci.

Tomáš Plekanec
Zdroj: NHL media Tomáš Plekanec

Hokejového fandu napadá otázka PROČ. Jednou z variant jsou samozřejmě výkonnostní důvody ale může být i prozaicky jiný.
Bývalý kapitán české reprezentace má odehráno 998 zápasů v NHL a do úžasné tisícovky tedy zbývají jen dva starty. A pokud bude chtít Montreal Plekancovi za tuto báječnou metu poděkovat, určitě by bylo lepší, aby oslavička proběhla v domácí hale.


A protože Canadiens začínal sezonu dvěma zápasy venku, možná se hodilo jeden zápas vynechat… Slavná chvíle by mohla nastat 11. října v domácím duelu s Los Angeles Kings.
Ale pryč se sentimentem. Když kouč Claude Julien oznamoval absence Plekance ai dalšího velezkušeného matadora Karla Alznera, mluvil rovně a k věci.

Karl Alzner
Zdroj: isifa.com Karl Alzner

"Nikdy to nejsou snadná rozhodnutí. Je zřejmé, že právě tyto dva hráče pojí krásné příběhy. Ale na konci všeho je v mé kompetenci udělat ta nejlepší rozhodnutí pro tým,“ vysvětlil trenér Montrealu absenci dvou mazáků.


Pro zadáka Karla Alznera skončila kvůli rozhodnutí trenéra série 622 zápasů v řadě. Nezastavilo jí zranění, ale prostě kouč Montrealu.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program