Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

srdcař záhada čtvrté lajny

Nevešel se do sestavy? Absence Plekance může mít i jiný důvod!

Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia

NHL odstartovala a pro mnohé české fanoušky možná začala smutně. Jedna z ikon týmu Canadiens Tomáš Plekanec chyběl v sestavě. Opravdu už tenhle hokejový srdcař ztratil místo i v týmu, kde poctivě odmakal 14 dlouhých sezon?

Věk nezastavíš, to je fakt, ale hodnoty, které kladenský rodák dával Montrealu, byly mnohdy důležitější, než góly a nahrávky. Slavný tým na Plekance spoléhal od roku 2003 a pracovitý centr nikdy neodmítal ani černou práci. Ba naopak, v posledních sezonách byla jeho doménou.

Radost Montrealu Canadiens
Zdroj: Profimedia Radost Montrealu Canadiens

Loni ho ale Canadiens vyměnili na konci sezony do Toronta, kvůli trejdu si musel oholit i tradiční bradku. A nakonec se vrátil zpět.


Nová sezona začala kanadským derby, Montreal jel paradoxně právě do Toronta, jenže místo mezi 20 vyvolenými na Tomáše Plekance nezbylo. I když se čekalo, že naskočí až ve čtvrté řadě, nakonec dostali přednost mladíci.

Tomáš Plekanec
Zdroj: NHL media Tomáš Plekanec

Hokejového fandu napadá otázka PROČ. Jednou z variant jsou samozřejmě výkonnostní důvody ale může být i prozaicky jiný.
Bývalý kapitán české reprezentace má odehráno 998 zápasů v NHL a do úžasné tisícovky tedy zbývají jen dva starty. A pokud bude chtít Montreal Plekancovi za tuto báječnou metu poděkovat, určitě by bylo lepší, aby oslavička proběhla v domácí hale.


A protože Canadiens začínal sezonu dvěma zápasy venku, možná se hodilo jeden zápas vynechat… Slavná chvíle by mohla nastat 11. října v domácím duelu s Los Angeles Kings.
Ale pryč se sentimentem. Když kouč Claude Julien oznamoval absence Plekance ai dalšího velezkušeného matadora Karla Alznera, mluvil rovně a k věci.

Karl Alzner
Zdroj: isifa.com Karl Alzner

"Nikdy to nejsou snadná rozhodnutí. Je zřejmé, že právě tyto dva hráče pojí krásné příběhy. Ale na konci všeho je v mé kompetenci udělat ta nejlepší rozhodnutí pro tým,“ vysvětlil trenér Montrealu absenci dvou mazáků.


Pro zadáka Karla Alznera skončila kvůli rozhodnutí trenéra série 622 zápasů v řadě. Nezastavilo jí zranění, ale prostě kouč Montrealu.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program