strach chvíle hrůzy

Neuvirth zkolaboval! Z ledu ho odvezli rovnou do nemocnice

Michal Neuvirth
Zdroj: NHL media

Michal Neuvirth zkolaboval v sobotním utkání NHL a zhruba minutu zůstal nehybně ležet. Český gólman byl okamžitě v péči zdravotníků a ledovou plochu opustil viditelně otřesený na nosítkách se zdviženým palcem jako gestem, že vše bude v pořádku.

Incident se odehrál v čase 7:37, kdy se před vhazováním ve středním pásmu Neuvirthovi z ničeho nic podlomily nohy a svalil se v brankovišti na záda. Po rychlém zásahu zdravotnického týmu byl převezen do nemocnice na další vyšetření a podle slov manažera Philadelphie Rona Hextalla byl rodák z Ústí nad Labem při plném vědomí a spolupracoval.

Zdroj: Profimedia Michal Neuvirth

Neuvirth v utkání kryl všech šest střel New Jersey a připsal si výhru, protože ze hry odstoupil za stavu 1:0 pro Philadelphii a jeho náhradník Anthony Stolarz dovedl tým k výhře 3:0. U druhé branky si připsal asistenci Radko Gudas, třetí gól připravil Jakub Voráček.

Gudas také nakonec zápas nedohrál, jelikož byl otřesen po střetu s Daltonem Proutem. Český obránce sice ještě poté naskočil k několika střídáním, ale do třetí třetiny už nenastoupil.