Aktualizováno 25.2. 2018 20:16
nhl pocta pro českého frajera

Navždy Ďáblem! Eliášův dres už visí pod stropem haly New Jersey

Zdroj: NHL media

S číslem 26 už nikdy nebude hrát za New Jersey Devils nikdo jiný. Dres Patrika Eliáše byl slavnostně vyvěšen ke stropu arény. Dlouholetá opora New Jersey Devils a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu se stal teprve třetím českým hokejistou, kterému se podobné pocty dostalo.

Patrik Eliáš zůstane v srdcích fanoušků New Jersey i proto, že nikdy jindy nehrál v jiném klubu a Devils byl věrný 22 let. Slavnou chvílu si ale zažil i v roce 2009, kdy na den Svatého Patrika symbolicky ustavil rekord organizace v počtu získaných bodů.


Při vyřazení svého dresu dokonce neudržel slzy, to když sledoval na světelné kostce nahraný vzkaz Louie Lamoriella, který jej do klubu přivedl.


Na slavnostní chvíli přišel třebíčský rodák v doprovodu své ženy Petry a dcer Sophie a Kaily. Svůj projev vedl sice v angličtině, ale poděkování svým rodičům znělo česky a tam bylo vidět Eliášovo dojetí.

CELÝ PROJEV PATRIKA ELIÁŠE

Pro českou hokejovou ikonu vyrostlo pódium tvořené 1240 puky, které symbolizovaly počet zápasů odehraných v dresu Devils.


Eliáše přivítala vyprodaná hala a jeho dres se stal teprve pátým pod stropem haly. Před ním se podobné pocty dostalo i Scottu Niedermayerovi, Scottu Stevensovi, Kenu Daneykovi a Martinovi Brodeurovi. I ti ale sledovali Eliášovu poctu s číslem 26 na zádech.

 

 

Druhý nejúspěšnější český útočník v historii NHL odehrál v zámořské soutěži celkem 18 sezon a ve 1 240 utkáních nasbíral dohromady 1 025 bodů. Navíc dvakrát vyhrál Stanley Cup. Jeho poslední léta ale ničila zranění a závěrečný duel odehrál 9. dubna 2016.


 

ram TN.cz