zase nanovo nechtěný hokejista

Krutý svět NHL: Zlomená páteř se zahojila, ale stejně ho nechtějí

Andrej Nestrašil
Zdroj: Profimedia
Andrej Nestrašil
Téma:

Hokejová NHL píše krásné příběhy, ale umí být i krutá. Na vlastní kůži to pocítil i Andrej Nestrašil. Mladík, který v loňské sezoně utrpěl zlomeninu páteře, se vzepřel osudu, uzdravil se a dokonce dal po návratu i gól. Jenže po pár týdnech ho nikdo nechce...

Byl to šok. Věčný bojovník, který se do NHL prokousal na vlastní pěst a všude musel dokazovat, že na to má, najednou necítil nohy a nevěděl, zda vůbec bude moci chodit. Ale ani tuhle situaci nevzdal, zůstal trpělivý a po půl roce zase trénoval a dostal se do fantastické kondice.


Málokdo by čekal, že tak brzy zase bude hrát. A on nejen že hrál, ale byl i platný. Dal i gól, stihl odehrát 16 zápasů. Zase to byl ten starý dobrý Andrej Nestrašil.


Jenže pak přišla do Caroliny krize, přestalo se dařit a ze sestavy vypadl i český bojovník. Poslední zápas hrál 10. prosince, pak na tribuně tři týdny čekal na další šanci. Přišla před Silvestrem. Nestrašil stihl dva zápasy ale trenéra zřejmě nějak nepřesvědčil. Jako blesk z čistého nebe přišla informace o tom, že je zařazen na listinu nechráněných hráčů.


Což o to, není to úplně neobvyklá situace, občas se někdo na waiver listu objeví. Pak mají klubu NHL den na to, vybrat si hokejistu. Jenže to se v případě Andreje Nestrašila nestalo. A tak se po více než dvou letech tenhle rodák z Prahy zase vrací na farmu. Boj o místo na výsluní začíná zase nanovo.


Z Caroliny mezitím zmizela celá česká kolonie, Hurricanes se postupně zbavili Jakuba Nakládala, Martina Frka, farmu v Charlotte už za Rusko vyměnil i Michal Jordán.


Zámořští novináři sice spekulovali, že Nestrašil by byl vhodnou volbou třeba pro Vancouver nebo Winnipeg, někdo ho viděl i jako slušnou posilu pro Floridu. Ve stále populárnějších statistikách Corsi je český hokejista jedním z nejlépe hodnocených hráčů NHL. Jenže to je málo platné.


Proč si ho nikdo nevybral? Možná proto, že není Kanaďan, možná proto, že není klasický pointmaker, ale spíš dříč, kterých čeká na šanci desítky. Možná i proto, že se majitelé klubů bojí i nejistého zdravotního stavu. Prodělaná zlomenina páteře může být opravdu rizikem.


Andrej Nestrašil ale nemá ve zvyku nic vzdávat. Takže ani tenhle přesun na farmu nemusí být jeho konečnou v NHL.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program