video parťáci, co se nemusí

Když se potká Krejčí a Plekanec: Dvě rvačky v NHL i jedna medaile!

David Krejčí a Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia
David Krejčí a Tomáš Plekanec

V NHL možná nenajdete dva větší české soky. David Krejčí a Tomáš Plekanec se v dresech Bostonu a Montrealu už dvakrát dostali do křížku. Poslední incident není starší než tři roky! Teď budou dvě hokejové ikony sedět spolu v jedné kabině. A společně bojovat o medaili pro Česko. Může to fungovat?

Nikdo vlastně neví, kde a proč nevraživost mezi Davidem Krejčím a Tomášem Plekancem vznikla. Jisté je jedno: Poprvé se konflikt mezi dvěma krajany odehrál v roce 2009. Po buly v obranném pásmu Montrealu napadl Tomáš Plekanec Davida Krejčího za zdánlivě rozhodnutého stanu 5:1 pro Canadiens.

 
Jakmile vhodil rozhodčí puk na led, začal Plekanec Krejčího šťouchat koncem hole. Poté forvarda hostujících Bruins dokonce zasáhl dvakrát do hlavy.


„Chtěl jsem se dostat před něj. On mě ale blokoval, tak jsem ho zatlačil,“ líčil tehdy pro TV Nova Plekanec. „To se přece nedělá, hlavně když je to Čech. Tohle je dětinství,“ kontroval Krejčí, který se s oporou Canadiens o dva měsíce později potkal v reprezentaci na olympijském turnaji ve Vancouveru.


 

Zdálo by se, že spory budou zaženhány. Vždyť jedni z nejlepších českých hokejistů se spolu potkali právě na olympijském turnaji v Kanadě, tak i na MS 2012, odkud spolu přivezli bronzové medaile. A pak si spolu zahráli i na olympiádě v Soči. Tam byl Tomáš Plekanec kapitánem.


Protože jsou oba centři, v jedné formaci v národním týmu nenastupovali, ale třeba při přesilovkách se právě v Soči objevovali na ledě společně. A byly z toho i góly.


Jenže pak přišla ještě jedna událost, která naznačila, že tihle dva se prostě na ledě nemusí. David Krejčí v dalším vzájemném duelu Bostonu a Montrealu naprosto zbytečně poslal Plekance k ledu nevybíravým krosčekem u mantinelu ve středním pásmu. A když Plekanec vstal, inkasoval ještě jeden úder na obličej.


Těžko se pak Krejčí mohl divit kritice kouče Claudea Juliena. "Lídři by měli mužstvo vést k vítězství, ne k porážkám. Jsou to opravdu nesmyslná vyloučení, za která jsme zaplatili," řekl frustrovaný kouč Bruins. "Právě kvůli nedisciplinovanosti prohráli poslední dva zápasy. Je smutné, že za to mohli naši klíčoví hráči," zlobil se Julien.


Krejčí se pozápas kál: "Bylo to stupidní vyloučení dvě minuty před koncem zápasu. Celý tým tvrdě bojoval a pak udělám tohle... Bylo to hloupé a stálo nás to zápas," mrzelo ho.


A faulovaný Plekanec? "Nebyl to zrovna nejchytřejší faul," utrousil.


Teď se tihle dva zase potkají, ale situace je jiná. Oba po dlouhých čtyřech letech zase společně obléknou dres reprezentace.


A možná si v Kodani staré konflikty vyříkají u piva. Český nároďák potřebuje oba dva!

David Krejčí a Tomáš Plekanec společně v reprezentaci:
MS 2008 – 5. místo
ZOH 2010 – 7. místo
MS 2012 – 3. místo (Plekanec byl kapitánem)
ZOH 2014 – 6. místo (Plekanec byl kapitánem)
MS 2018 - ???

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   14:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   16:30

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

 • Nova Sport 2

  • Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   12:30 13:00
   13:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   14:40

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   15:05

   Rychlá kola (1)

   15:25

   Czech rally 2020 (7)

   16:00

   World Ping Pong Masters 2021

Celý program