Aktualizováno 21.11. 2018 14:56
otazniky splní si sen?

Kauza Kovář pokračuje: Boston ho nevzal, na farmě ale netrénuje!

Jan Kovář
Zdroj: Profimedia
Jan Kovář

Možná přišla ta pravá chvíle. Šance pro Jana Kováře, zahrát si NHL, se pohledem českého fanouška otevřela při zranění elitního centra Bostonu Patrice Bergerona. Jenže zdá se, že je všechno jinak. Český hokejista už dva dny na farmě netrénuje a Bruins povolali neznámého mladíka.

Jan Kovář sice začal svůj boj o NHL s týmem Islanders, po nezájmu klubu ale odešel o kus dál a zkusil štěstí na farmě Bostonu. Nebylo to vůbec špatné. Po 10 odehraných zápasech měl na svém kontě 4 góly a 5 nahrávek a i kouč prvního týmu mluvil o tom, jak je Kovář chytrý hráč.


Vzápětí přišla zpráva o Bergeronově zranění. Je to tedy šance, dát Kovářovi prostor? Mnozí už ho viděli na cestě do NHL. Jenže něco se zřejmě pokazilo. V Providence si balí kufry Švéd Jakob Forsbacka Karlsson a má se hlásit v kabině u Pastrňáka s Krejčím. O Kovářovi ani zmínka.

 


No, vlastně tam zmínka je. Novinář Mark Divver z listu Providence Journal poslal na svůj twitter výmluvný vzkaz: „Jan Kovář poslední dva dny s Providence Bruins netrénoval. Je možné, že řeší nabídky, které nabízí KHL, Švýcarsko nebo Česko. Není jisté, zda nějakou z NHL dostal.“


Podle Divvera má přitom Kovář jedinou jedinou slabinu: „Celé je to otázka tempa hry. Jinak je to vynikající hráč, s excelentním hokejovým IQ a umí být i dost tvrdý,“ myslí si americký žurnalista.


O osudu Jana Kováře tak možná bude jasněji už hodně brzy. A jak smutně naznačují indicie, možná mu NHL není souzená, i když o ní hodně bojoval.

ram TN.cz