video pocity vítěze

Jsem nejšťastnější člověk na světě, tohle je odměna, ví Kempný

Michal Kempný
Zdroj: nhl.com
Michal Kempný

Michal Kempný na Stanley Cup dlouho nečekal. Starý křapáč mohl zdvihnout nad hlavu už po dvou sezonách v NHL. Zadák z Hodonína dostal důvěru trenéra Barryho Trotze a ve finálové sérii dokázal i skórovat.

Pro vítězství si ale Capitals dojeli rovnou do Las Vegas. „Já nevím, co mám říct… Já tomu ještě nemůžu uvěřit a jsem plný emocí. Je to určitě největší okamžik mojí kariéry,“ vyprávěl český obránce ve službách Washingtonu.


„Já si myslím, že velkej klíč byl Brian Holtby, Alex Ovečkin a Niklas Backström. Jsou to velcí hráči, byli lídři. Ale co je nejdůležitější, tak jsme hlavně hráli jako tým a drželi jsme všichni pohromadě, věřili jsme si. Byli jsme silní uvnitř v týmu,“ připomněl Kempný.


Sezona přitom pro něj nemusela dopadnout vůbec dobře. Chicagu to nešlo a český bek dlouho bojoval i o samotné místo v sestavě. Pak ale přišel trejd do Washingtonu.


„Těžko říct, asi je to zadostiučinění. Ty časy, co jsem trávil v Chicagu nebyly dobrý. Všechno špatný je k něčemu dobrý, já myslím, že mě to posílilo, udělalo mě to silnějším a tohle je ta odměna,“ sypal ze sebe Michal Kempný.


Na ten večer nikdy nezapomene. „Já jsem momentálně nejšťastnější člověk, mohl jsem zdvihnout nad hlavu tu největší, nejslavnější hokejovou trofej na světě.“

nhl.com TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:15

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   14:15

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   14:45

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   15:15

   Element (390)

   15:25

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   17:10

   Dynamo Kyjev - FK Jablonec

 • Nova Sport 2

  • 12:30 13:25

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   14:00

   Tom Belz - Kilimandscharo

   14:30

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   15:30

   RunTour – Ostrava

Celý Program