video pocity vítěze

Jsem nejšťastnější člověk na světě, tohle je odměna, ví Kempný

Michal Kempný
Zdroj: nhl.com
Michal Kempný
Téma:

Michal Kempný na Stanley Cup dlouho nečekal. Starý křapáč mohl zdvihnout nad hlavu už po dvou sezonách v NHL. Zadák z Hodonína dostal důvěru trenéra Barryho Trotze a ve finálové sérii dokázal i skórovat.

Pro vítězství si ale Capitals dojeli rovnou do Las Vegas. „Já nevím, co mám říct… Já tomu ještě nemůžu uvěřit a jsem plný emocí. Je to určitě největší okamžik mojí kariéry,“ vyprávěl český obránce ve službách Washingtonu.


„Já si myslím, že velkej klíč byl Brian Holtby, Alex Ovečkin a Niklas Backström. Jsou to velcí hráči, byli lídři. Ale co je nejdůležitější, tak jsme hlavně hráli jako tým a drželi jsme všichni pohromadě, věřili jsme si. Byli jsme silní uvnitř v týmu,“ připomněl Kempný.


Sezona přitom pro něj nemusela dopadnout vůbec dobře. Chicagu to nešlo a český bek dlouho bojoval i o samotné místo v sestavě. Pak ale přišel trejd do Washingtonu.


„Těžko říct, asi je to zadostiučinění. Ty časy, co jsem trávil v Chicagu nebyly dobrý. Všechno špatný je k něčemu dobrý, já myslím, že mě to posílilo, udělalo mě to silnějším a tohle je ta odměna,“ sypal ze sebe Michal Kempný.


Na ten večer nikdy nezapomene. „Já jsem momentálně nejšťastnější člověk, mohl jsem zdvihnout nad hlavu tu největší, nejslavnější hokejovou trofej na světě.“

nhl.com TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program