Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video pocity vítěze

Jsem nejšťastnější člověk na světě, tohle je odměna, ví Kempný

Michal Kempný
Zdroj: nhl.com
Michal Kempný

Michal Kempný na Stanley Cup dlouho nečekal. Starý křapáč mohl zdvihnout nad hlavu už po dvou sezonách v NHL. Zadák z Hodonína dostal důvěru trenéra Barryho Trotze a ve finálové sérii dokázal i skórovat.

Pro vítězství si ale Capitals dojeli rovnou do Las Vegas. „Já nevím, co mám říct… Já tomu ještě nemůžu uvěřit a jsem plný emocí. Je to určitě největší okamžik mojí kariéry,“ vyprávěl český obránce ve službách Washingtonu.


„Já si myslím, že velkej klíč byl Brian Holtby, Alex Ovečkin a Niklas Backström. Jsou to velcí hráči, byli lídři. Ale co je nejdůležitější, tak jsme hlavně hráli jako tým a drželi jsme všichni pohromadě, věřili jsme si. Byli jsme silní uvnitř v týmu,“ připomněl Kempný.


Sezona přitom pro něj nemusela dopadnout vůbec dobře. Chicagu to nešlo a český bek dlouho bojoval i o samotné místo v sestavě. Pak ale přišel trejd do Washingtonu.


„Těžko říct, asi je to zadostiučinění. Ty časy, co jsem trávil v Chicagu nebyly dobrý. Všechno špatný je k něčemu dobrý, já myslím, že mě to posílilo, udělalo mě to silnějším a tohle je ta odměna,“ sypal ze sebe Michal Kempný.


Na ten večer nikdy nezapomene. „Já jsem momentálně nejšťastnější člověk, mohl jsem zdvihnout nad hlavu tu největší, nejslavnější hokejovou trofej na světě.“

nhl.com TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   PSV Eindhoven - Sporting CP

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Mystic Sk8 Cup

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

   10:40

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:10

   Tour de Mont Blanc

   11:35

   Tankwa Trek

   12:05

   UFC Main Event (8)

   13:00

   Manchester United - FC Astana

Celý Program