video když je to poprvé

Jakub Vrána si poprvé zahrál v NHL. Plná hala mu aplaudovala!

Jakub Vrána
Zdroj: Profimedia
Jakub Vrána

Konečně! Jakub Vrána se v noci ze čtvrtka na pátek stal dalším z českých hráčů, který si připsal první start v nejprestižnější lize světa. Jak si Vrána při premiéře vedl? I přes prohru svého týmu český křidelník rozhodně nezklamal, což ocenila zaplněná hala ve Washingtonu.

Byla to pro něj speciální noc. V hvězdami nabitém útoku v čele s kapitánem Ovečkinem si Vránovi pomohlo zranění Američana T.J. Oshieh. To znamenalo zelenou pro start dvacetiletého českého útočníka. Na led se dostal na pozici pravého křídla vedle Rakušana Burakovskyho a Rusa Kuznětsova. a během desíti odehraných minut dostal ke čtyřem střelám.


"Chtěl jsem to zkoušet co nejvíc, v této sezóně mi to tam zatím celkem padá a na první zápas jsem si věřil," řekl Vrána pro web NHL.com. Do nejnadějnější šance se český talent probil hned při prvním střídání, kdy z otočky protáhl gólmana Islanders Haláka. Ten byl ale celý zápas ve výborné formě a čistým kontem přispěl k vítězství Islanders 3:0.


Vránovi i přes prohru při vyhlášení jeho jména nahlas aplaudovala celá hala. Další šance by mohla přijít už v sobotu na ledě Tampy Bay, která čtyřikrát v řadě prohrála. Zatím není jasné, na jak dlouho se zranění Oshieho protáhne.


Další start si může český talent připsat už pozítří, kdy se Washington představí na ledě Tampy Bay Linghtning. Zápas můžete sledovat živě na NOVA Sport 1 od 1:05 v noci na neděli.

rma TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:05 01:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   01:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program