video stylové loučení

Já na bráchu, brácha na mě, GÓL! Takhle odchází dvojčata z Ö-viku

Daniel Sedin a Henrik Sedin

Fanoušci Vancouveru prožili poslední večer s bratry Sediny. Tedy ten v domácí hale. A švédská dvojčata to pojala ve velkém stylu. Když se loučit, tak pořádně a třeba parádními góly i vítěznou trefou v prodloužení. Prostě jako za starých časů – já na bráchu, brácha na mě!

Tenhle příběh začal v roce 1999, kdy si Vancouver vyboxoval v draftu druhé a třetí místo prvního kola a hned za sebou vybral bratrské duo z Örnsköldsviku. Mimochodem, tohle město dodalo do NHL třeba i Petera Forsberga a ve stejném roce se až na 211. místě dostalo na Henrika Zetterberga. Byl to tehdy švédský rok, ale éra bratří Sedinů netrvala jen jednu zimu, ale rovnou 17 sezon!

Když před pár dny dvojčata oznámila záměr končit, propukla ve Vancouveru mánie navzdory špatným výsledkům. Canucks už se smířili s tím, že si play off nezahrají, v Rogers Areně ale nezůstalo jediné místečko prázdné. Všichni ještě chtěli vidět Henrika a Daniela hrát vedle sebe.

Zdroj: Profimedia Daniel Sedin a Henrik Sedin

Mimochodem, kdo si je dodnes pletete, tak vězte, že Henrik je ten, co nosil kapitánské céčko a většinou gólové akce vymýšlel. Na dresu měl číslo 33.

Daniel je trochu lepší střelec, nosil číslo 22 a také se gólově ve svém posledním utkání v hale ve Vancouveru dvakrát připomněl.

Ronja Sedinová s tátou a strejdou ve Vancouveru
Zdroj: Profimedia Ronja Sedinová s tátou a strejdou ve Vancouveru

Na zahajovací ceremoniál duelu s Arizonou vzal Daniel i svou dceru Ronju. Zápas pak byl jednou velkou šou dvojčat, loučení se opravdu povedlo. Hokejový svět tleská parádní kličkované Henrika, po které Daniel srovnával ve druhé třetině na 1:1. A jako tečka na závěr přišel gól v prodloužení.

Mimochodem, tenhle okamžik prostě byl hodný královskému defilé. Sedinové spolu vybojovali přesilovku a i když byli po dlouhém pobytu na ledě unavení, dojeli za koučem, poprosili ho o time-out na oddech, protože tušili, že to přijde. A opravdu přišlo...

Daniel dostal nahrávku na modrou od bráchy a svou poslední střelou v Rogers Areně rozhodl zápas. Následoval potlesk vestoje od celé arény. Sedinové mohli odejít. Na závěr pak fandové Vancouveru dávají k dobru řeč čísel, která prostě symbolicky zakončila hvězdnou kariéru bráchů, který jeden bez druhého v NHL neudělali ani ránu...

Další zápas hraje Vancouver v Edmontonu a na tenhle duel možná už ani dvojčata jezdit nemusí….