video neuvěřitelná rychlost

To byl fofr! McDavid dal hattrick. Lidé řeší, zda byl rychlejší než Bolt

Connor McDavid
Zdroj: Twitter
Connor McDavid

Hokej je zpět! Connor McDavid je zpátky. Tenhle titulek zářil po utkání Edmontonu s Calgary na oficiální twitterové stránce NHL. Kanada má svého hrdinu a ten nezklamal. Hned v prvním utkání nasázel hattrick a byl k neudržení.

Connor Mc David je loňská jednička draftu a dnes chlapík, který má Edmonton zase přivézt k titulům. Tři góly v premiéře sezony jen dokazují správnost volby. Ale hlavně, akce, které tenhle dvacetiletý mladík předváděl, zvedaly ze sedadel.

První gól, to byla souhra celé pětky a pro hlavní oporu Oilers nebylo těžké nasměrovat střelu za záda gólmana Mika Smithe.

Jenže pak přišel gól na 2:0, při kterém diváci šíleli. McDavid se zmocnil puku za vlastní brankou a předvedl sprint, který se musel líbit i Usainovi Boltovi. Na konci pak následovala pohotová střela do přední šibenice.

 

To už měl McDavid za sebou další sóla, která sice úspěšně neskončila. Ale třešničky na dortu v podobě zkompletování hattricku se dočkal. Pomohli mu k tomu spoluhráči i hra Calgary bez brankáře. Čepice létaly na led. Takový začátek sezony si NHL zasloužila.

Experti změřili McDavidovo zrychlení ze 25 km/hod na finálních 41 km/hod. Klidně by se mohl měřit s Usainem Boltem. Ten měl při světovém rekordu maximální letmou rychlost 44,7 Km/hod.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program