Aktualizováno 18.11. 2017 16:16
video pozvánka přišla

Gudas odmítl pozvání ke slyšení! Dostane trest na 20 zápasů?

Radko Gudas
Zdroj: Profimedia
Radko Gudas

Radko Gudas má po zákroku na Mathieu Perrraulta z Winnipegu zaděláno na pořádný malér. Sekera do krku jako od kata neunikla vedení NHL a disciplinární komise pozvala českého zadáka na projednávání případu. Jenže Gudas se práva sedět u jednání vzdal.

Disciplinární komise NHL projednává prohřešky hokejistů zpravidla po telefonu. Pokud ale jde o vážnější delikt, zve si hráče přímo na jednání. Radko Gudas tuhle pozvánku dostal.


Znamená to tedy, že bez trestu nevyvázne, naopak ho čeká minimálně stop na šest a více utkání. Jenže Gudas může chybět i déle.


Český obránce je v NHL totiž už považován za recidivistu. Disciplinárka jednala o jeho prohřešcích už pětkrát, teď to bude pošesté. A to nevěstí nic dobrého. Zvlášť v kombinaci s nesmyslným zákrokem, který byl snad jen zkratem.


NHL v pátek oznámila, že Gudas se vzdal práva na osobní slyšení a telefonát od disciplinární komise ho čeká v neděli. Znamená to jistou absenci v duelu s Calgary - do projednání případu jednoduše nemůže hrát.


Vypadá to, že NHL si myslí, že zákrok byl úmyslný. Nabídka osobního slyšení navíc v podstatě znamená, že Gudas bude stát minimálně šest zápasů.

Radko Gudas a jeho zákrok na Matthieu Perreaulta
Zdroj: Twitter Radko Gudas a jeho zákrok na Matthieu Perreaulta

Právě šest zápasů pykal už loni v říjnu za faul na Austina Czarnika z Bostonu. Předtím měl pozastavenou činnost na tři utkání za faul na Miku Zibanejadana z Ottawy. Jenže jeden z uznávaných analytiků NHL Jeff O´Neill, kteráho sleduje na twitteru i samotný šéf disciplinární komise Brendan Shanahan předpovídá trest na 20 utkání.


Letos nejvyšší trest dostal Luke Wtkowski za návrat do bitky v duelu Detroitu s Calgary. Sekera Radka Gudase ale může znamenat nový rekord.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:45

   Valencia CF - Villarreal CF

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Proběhni.se 2019

   17:10

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:25 16:50

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   19:05

   Premier League Darts 2019

   21:30

   Truck Racing Magazine (2)

   21:50

   Spartan Race – Kutná Hora

Celý Program