Aktualizováno 18.11. 2017 16:16
video pozvánka přišla

Gudas odmítl pozvání ke slyšení! Dostane trest na 20 zápasů?

Radko Gudas
Zdroj: Profimedia
Radko Gudas

Radko Gudas má po zákroku na Mathieu Perrraulta z Winnipegu zaděláno na pořádný malér. Sekera do krku jako od kata neunikla vedení NHL a disciplinární komise pozvala českého zadáka na projednávání případu. Jenže Gudas se práva sedět u jednání vzdal.

Disciplinární komise NHL projednává prohřešky hokejistů zpravidla po telefonu. Pokud ale jde o vážnější delikt, zve si hráče přímo na jednání. Radko Gudas tuhle pozvánku dostal.


Znamená to tedy, že bez trestu nevyvázne, naopak ho čeká minimálně stop na šest a více utkání. Jenže Gudas může chybět i déle.


Český obránce je v NHL totiž už považován za recidivistu. Disciplinárka jednala o jeho prohřešcích už pětkrát, teď to bude pošesté. A to nevěstí nic dobrého. Zvlášť v kombinaci s nesmyslným zákrokem, který byl snad jen zkratem.


NHL v pátek oznámila, že Gudas se vzdal práva na osobní slyšení a telefonát od disciplinární komise ho čeká v neděli. Znamená to jistou absenci v duelu s Calgary - do projednání případu jednoduše nemůže hrát.


Vypadá to, že NHL si myslí, že zákrok byl úmyslný. Nabídka osobního slyšení navíc v podstatě znamená, že Gudas bude stát minimálně šest zápasů.

Radko Gudas a jeho zákrok na Matthieu Perreaulta
Zdroj: Twitter Radko Gudas a jeho zákrok na Matthieu Perreaulta

Právě šest zápasů pykal už loni v říjnu za faul na Austina Czarnika z Bostonu. Předtím měl pozastavenou činnost na tři utkání za faul na Miku Zibanejadana z Ottawy. Jenže jeden z uznávaných analytiků NHL Jeff O´Neill, kteráho sleduje na twitteru i samotný šéf disciplinární komise Brendan Shanahan předpovídá trest na 20 utkání.


Letos nejvyšší trest dostal Luke Wtkowski za návrat do bitky v duelu Detroitu s Calgary. Sekera Radka Gudase ale může znamenat nový rekord.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   12:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   13:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

Celý Program