Publikováno 10. 10. 2017
video úžasný start

Elegán, o kterém netušili: Nová česká hvězda v NHL boří mýty

Jan Rutta v Chicagu
Zdroj: Profimedia
Jan Rutta v Chicagu

Jak je možné, že na něj přišli až teď? Vždyť je mu už 27 let! NHL se učí jméno českého hokejisty Jana Rutty. Asi už jste zaznamenali, že ve třech zápasech dal dva góly. Ale dál? Ty statistiky jsou úchvatné!

Tři zápasy a pokaždé se zapsal do statistik. Ze zámořské NHL si prostě hlavu nedělá a hraje bez ostychu. Ač je členem až třetí obrany a přesilovky se hrajou bez něj, je druhým nejproduktivnějším bekem ligy a v hodnocení plus/minus je úplně na čele!

Jan Rutta
Zdroj: Profimedia Jan Rutta

Jan Rutta je prostě zjevení. Když dal gól proti Columbusu a pokořil Sergeje Bobrovského, zdálo se to jako náhoda. Jenže v noci na úterý předvedl úchvatnou akci, která si najde místo mezi nejkrásnějšími góly týdne.


Duel s Torontem otevřel po odvážném sólu, objel branku a pak na přední tyč pokořil i Frederika Andersena.


Přitom před třemi lety ještě přemýšlel o tom, že hokej zabalí. Pořádně nedostával příležitost a trápil se v první lize. Draft ho úplně minul úplně. Nahoru šel až poté, co se ho v Chomutově ujal Vladimír Růžička. Kariéra urostlého kluka z Písku šla raketově do nebes.


V Chicagu sice ve své první sezoně dostal kontrakt jen na necelý milion dolarů, ale pokud to půjde takhle dál, před další sezonou může licitovat třeba o trojnásobek.

Jan Rutta
Zdroj: Profimedia Jan Rutta

Už teď Jana Ruttu těší, že ho v zápasech plácá po ramenou třeba Patrik Kane a fanoušci Blackhawks jsou u vytržení, když si s ním mohou plácnout při příchodu do haly. A zároveň boří mýty o tom, že cesta do NHL bez draftu z české ligy a ve věku 27 let je nemožná.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vladimír Růžička je štěstím bez sebe: Narodila se mu krásná dcerka! Vybrali jí neobvyklé jméno

Synovec Jágra promluvil o Veronice Kopřivové! Co si o ní myslí?

ram TN.cz