důležité novinky

Bill Daly: NHL nebude testovat hráče na koronavirus, ti mají zůstat doma

Bill Daly přinesl důležité informace směrem k hráčům
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 13. 3. 2020
Téma:
NHL

Hokejisté v nejlepší hokejové soutěži světa mají z preventivních důvodů volno. Zástupce komisaře NHL Bill Daly nyní představil soubor opatření, jež se vztahují na samotné hráče, kteří jsou nyní v izolaci.

Soutěž byla přerušena ve čtvrtek v závislosti na šíření pandemie koronaviru. Impulzem bylo nakažení hráče basketbalové NBA a stále se zvětšující počet infikovaných na území Spojených států a Kanady.

 

Cílem je soutěž dohrát, ta by tak měla pokračovat vyřazovacími boji. Prozatím mají všichni z bezpečnostních důvodů přestávku. "Předpokládáme, že hráči zůstanou ve městech, v nichž sídlí jejich klub. Pokud by byl díky tomu některý hokejista oddělen od své rodiny, mělo by mu být v počáteční fázi přestávky dovoleno se vrátit domů," prohlásil pětapadesátiletý funkcionář. 

 

NHL prozradila, jakým způsobem by se měli elitní sportovci vracet zpět do tréninkového procesu. "Předpokládáme, že přijde chvíle, kdy přejdeme z ‘domácího režimu’ a začneme otevírat klubové zázemí tak, aby hráči mohli začít cvičit či si v malých skupinkách vyrazili dobrovolně zabruslit," přichází s další důležitou zprávou zástupce komisaře Garyho Bettmana, který při přerušování ligy prohlásil, že jeho cílem je ročník dohrát a udělit Stanley Cup.

 

Co si pod tím představit? "V podstatě to bude podobné jako před zahájením předsezónních tréninkových kempů. Nedokážu teď ale říci, kdy se tak stane. Víc možná uvidíme příští týden," shrnul situaci ohledně návratu do plného procesu Daly.

 

Oficiální datum návratu soutěže není stanovené. Vše se bude odvíjet od situace okolo viru COVID-19. Povinné testování hráčů se ale dle Dalyho v NHL nechystá. "Hokejisté budou testování podle potřeby. Například pokud onemocní, nebo se u nich projeví příznaky." 

 


Na celém světě dochází k rušení soutěží či se sportovní dění odkládá na neurčito. V podstatě jedinou velkou profesionání soutěží, která stále běží bez větších omezení, je ruská KHL.

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program