Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NHL Zámořská soutěž

NHL startuje přesně za týden. Toto jsou největší zajímavosti soutěže!

Čeští hokejisté v NHL
Zdroj: NHL media/koláž TN.cz
Témata:

Kanadskoamerická NHL začíná přesně za týden. Na stanicích Nova Sport vám nabídneme znovu stovky napínavých bitev. Připravili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, co byste rozhodně měli vědět, abyste se pomalu naladili na ročník 2017/2018.

Vegas Golden Knights

 

Tou největší novinkou je, že se NHL rozroste o jeden tým. Nabídne tak celkem jednatřicet mužstev. Tím novým je Vegas Golden Knights. Ten bude hrát v Pacifické divizi, v Západní konferenci. Hrát bude v nové aréně, která byla otevřena v dubnu 2016 a má kapacitu 20 tisíc lidí. Za tým z města hříchu by mohlo nastupovat i české duo Tomáš Nosek a Tomáš Hyka. Právě druhý jmenovaný se stal v přípravě historicky prvním střelcem tohoto týmu.

 

 

Češi v NHL

 

K dnešnímu dni se drží na soupiskách hlavních týmu osmadvacet českých jmen. Mezi nimi bude pravděpodobně nejvíce zářit znovu Jakub Voráček a David Pastrňák. V lize znovu nebude chybět třeba ani David Krejčí, Ondřej Palát či Petr Mrázek.


Seznam Čechů v NHL: Ondřej Kaše (Anaheim), David Krejčí, David Pastrňák (oba Boston), Michael Frolík (Calgary), Michal Kempný, Michal Rozsíval, Jan Rutta (všichni Chicago), Lukáš Sedlák (Columbus), Radek Faksa, Martin Hanzal (oba Dallas), Petr Mrázek (Detroit), Radim Vrbata (Florida), Aleš Hemský a Tomáš Plekanec (oba Montreal), Pavel Zacha (New Jersey), Filip Chytil, Ondřej Pavelec (oba NY Rangers), Radko Gudas, Michal Neuvirth, Jakub Voráček (Philadelphia), Tomáš Hertl (San Jose), Dmitrij Jaškin, Vladimír Sobotka (oba St. Louis), Ondřej Palát, Andrej Šustr (oba Tampa Bay), Roman Polák (Toronto), Tomáš Nosek (Vegas), Jakub Vrána (Washington).

 

Hvězdy, které stále čekají na smlouvu

 

Mezi volnými hráči najdeme zajímavá jména. Z českého pohledu tím nejzajímavějším Jaromír Jágr, o kterého podle nejnovějších informací stojí St. Louis. Vedle něj čeká z Čechů na nové angažmá také Jiří Hudler, bratři Michálkové a Jakub Kindl. Z cizinců pak třeba Andreas Athanasiou, Jyrki Jokipakka, Brian Gionta, Lauri Korpikoski či legendární Jarome Iginla.

 

 

Ligová NEJ

 

Nejmladší hráč: Filip Chytil (18 let, New York Rangers)
Nejstarší hráč: Matt Cullen (40 let, Minnesota Wild)
Největší hráč: Zdeno Chára (205 cm, Boston Bruins)
Nejmenší hráč: David Desharnais (170 cm, New York Rangers)
 

Nejvyšší věkový průměr týmu: Detroit Red Wings (28 let)
Nejnižší věkový průměr týmu: Columbus Blue Jackets (24 let) 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program