šetření penězi

NHL šetří! Hráči o peníze nepřijdou, kohouty se utáhnou administrativě

Prázdná hokejová aréna v NHL Pittsburghu
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
25.3. 2020 22:15
Téma:
NHL

Minimalizovat ztráty a vyjít z koronavirové krize se vztyčenou hlavou a hlavně bez existenčních problémů. To je cíl snad všech sportovních klubů, federací, asociací, lig a podobně. K opatření přistupuje i severoamerická NHL.

Nejlepší hokejová liga světa má vynucenou pauzu od 12. března. Po čtrnácti dnech přichází první restriktivní opatření, které má za následek co nejvíce snížit dopady celosvětové pandemie.

 

Finanční proudy se zastavují v mnohých sportovních i nesportovních institucích a ani nejslavnější hokejová soutěž na světě není výjimkou. Hráčům a zaměstnancům klubů se zkracování vyhne, zaměstnanci NHL s platem nad 75 tisíc dolarů (téměř 2 miliony korun) ale přijdou o 25 procent svých mezd.

 

Samy kluby ale přijímají vlastní opatření. Například v Montrealu byla dočasně propuštěna více jak polovina zaměstnanců. Vznikl ale speciální fond, ze kterého by jim měla jít většina platu. Plány na omezování výdajů za mzdy zamítli prozatím v New Jersey.

 

Zatím není jisto, jak bude sezóna pokračovat. Vedení NHL by rádo předalo Stanleyův pohár. Další kroky zatím nejlepší hokejová soutěž světa nezveřejnila. Ve hře je i konec sezóny.

 

Sami hokejisté ale přispívají na boj s koronavirem. Navíc také dávají peníze ze svých účtů těm, kteří jsou aktuálně bez zaměstnání.

 

Již dříve rozjel brankář Floridy Sergej Bobrovskij vlnu solidarity tím, že daroval částku 100 tisíc dolarů zaměstnancům domácí haly Panthers.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program