Aktualizováno 24.6. 2015 15:28
nova sport galavečer

NHL rozdá své trofeje. Dočká se konečně český hokejista?

Jiří Hudler
Zdroj: isifa.com

Už dnes v noci! NHL rozdá na galavečeru v Las Vegas individuální trofeje za sezónu 2014-15. Po delší době by mohl vyhrát jednu z cen i český hokejista. Jiří Hudler je jedním ze tří kandidátu na Lady Byng Memorial Trophy pro hokejové gentlemany.

Majitele těch, které se udělují za vítězství ve statistikách, už známe. U ostatních můžeme zatím jen odhadovat na základě nominací. V některých případech je jasněji, v jiných jsou kurzy na úspěch jednotlivých kandidátů rovnocennější.


Velkou postavou středečního večera v MGM Grand Hotelu se může stát Carey Price. Montrealský gólman už má jistou Jenningsovu trofej za nejmenší počet inkasovaných branek a trofej Rogera Croziera udělovanou za nejvyšší úspěšnost zákroků v základní části, ale odnést si může ještě další tři ocenění. Kromě nominace na Vezinovu trofej jako nejlepší muž svého řemesla (spolu s Pekkou Rinnem a Devanem Dubnykem) je také ve hře o oba poháry udělované nejužitečnějšímu hráči, tedy Hart Trophy (o níž hlasují novináři) a Ted Lindsay Award (vítěze volí ze svého středu sami hokejisté).


Dvakrát mu bude konkurentem washingtonský útočník Alexandr Ovečkin, na třetím jméně se žurnalisté s hráči neshodli. Jedni navrhují Johna Tavarese z NY Islanders, druzí Jamieho Benna z Dallasu.


Dvojnásobnou šanci na triumf má také Slovinec Anže Kopitar. Hráč Los Angeles si jednak zopakuje loňský souboj o Selkeovu trofej pro nejlépe bránícího útočníka s Jonathanem Toewsem a Patricem Bergeronem, jednak byl navržen na cenu Lady Byngové za své gentlemanství. Při vyhlašování výsledků této méně sledované ankety zpozorní i čeští fanouškové, protože šanci má také Jiří Hudler.


Jeho trenér Bob Hartley bude v konkurenci Petera Laviolettea (Nashville) a Alaina Vigneaulta (NY Rangers) usilovat o Adamsovu trofej. Do New Yorku by teoreticky mohlo doputovat i další ocenění určené pro činovníky. Na nejlepšího generálního manažera kandidují Glen Sather, Bob Murray (Anaheim) a Steve Yzerman (Tampa Bay).


Floridský obránce Aaron Ekblad může potvrdit své postavení jedničky posledního draftu také tím, že získá Calderovu trofej pro nejlepšího nováčka, proti ovšem budou dva hokejisté z kanadských celků - Johnny Gaudreau z Calgary a Mark Stone z Ottawy. Kluby působící na sever od hranic mají dvě želízka v ohni také v hlasování o Norrisovu trofej - nejlepším obráncem se stane někdo z trojice P.K. Subban (Montreal), Erik Karlsson (Ottawa), Drew Doughty (Los Angeles).

nhlnews.cz, Pavel Krupička TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:30

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program