bude se pokračovat?

NHL řeší variantu s 24 týmy v play off. Hrajme v Edmontonu, říká premiér

Rogers Arena v Edmontonu
Zdroj: Profimedia
Rogers Arena v Edmontonu
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 22. 5. 2020
Téma:
NHL

Pozor! Něco se děje! Zámořská NHL má na programu dvoudenní videokonferenci se zástupci všech klubů. Zdá se, že brzy bude nastíněn scénář, jak zachránit ještě neukončenou sezonu. Nabídku poslal Edmonton, pokud by se mělo hrát na jednom místě, tak prý právě tam!

Má ještě smysl dohrát základní část? Nevezme to čas? Co třeba začít rovnou s play-off a vzít do něj hned 24 týmů? I taková je jedna z variant, ke které se vyjadřují šéfové klubů NHL.


A jak to tedy bude?

Pokud se NHL dohraje, tak je téměř jisté, že to bude bez diváků na tribunách a na jednom místě. Iniciativa přišla z Edmontonu. S nabídkou přišel sám Jason Kenney, premiér provincie Alberta. „V Severní Americe není dnes bezpečnějšího místa. A pokud jste zvažovali Vegas, tak tam bude v létě přes 40 stupňů Celsia a to není pro hokej moc dobré. V Edmontonu bude 20-25 stupňů,“ argumentoval v diskusním pořadu televize TSN.

Edmonton by prý hráčům zajistili golfová hřiště, má několik zimních stadionů a před Rogers Arenou by se na hokej mohlo koukat na velkoplošné obrazovce. Aréna domácích Oilers disponuje 12 samostatnými jídelnami pro jednotlivé týmy. Město pomůže zajistit 658 hotelových pokojů. Je to málo? Ještě asi zbývá spousta práce, aby se to stalo realitou.

Každopádně hlad po hokeji je z Edmontonu cítit. Město, kde zářil Wayne Gretzky, by mohlo být symbolickým místem, kde by se dala zachránit NHL.A pak je tu ještě otázka, jak hrát. Do konce základní části zbývá dohrát některým týmům až 14 zápasů. To je rozhodně dost, pokud se pracuje s termíny. A tak je na stole varianta, ve které se počítá se 24 družstvy v play off. Sedm nejhorších by už dnes mohlo mít jasno, že může poslat hokejisty na dovolenou.

Jenže… Mezi těmi, na které by nezbylo místo, kdyby se určovalo pořadí podle aktuálního pohledu do divizí, jsou pohříchu hodně silné značky: Chicago Blackhawks, New York Rangers… A ztráta na 6 příčku je minimální. To je komplikace. Budou týmy Super Six tak velkorysé, aby řekly: Respekt, letos je play off bez nás?Pak se ale samozřejmě nabízí i varianta hodnocení podle konferencí. A tam už velké brandy playoffovou pozici mají.Systém play off se 24 týmy už má dokonce narýsované dvojice. Dva nejlepší týmy z jednotlivých divizí by byly nasazené a ty, které jsou aktuálně na 3. – 6. místě, by sehrály předkolo. A vida! Mohlo by dojít na docela prestižní klání mezi Montrealem a Pittsburghem…Videokonference týmů NHL má skončit v pátek večer a nejen publikum v zámoří, ale i fanoušci v Evropě čekají na zprávu, co bude dál...

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program