Niklas Kronwall

Legenda NHL končí kariéru! V Detroitu bude mít novou roli

Niklas Kronwall
Zdroj: profimedia.cz
Niklas Kronwall

Je symbolem klubismu. Celou svou kariéru v NHL spojil s Detroitem Red Wings. Nyní osmatřicetiletý švédský obránce Niklas Kronwall ohlásil konec své bohaté kariéry. V klubu ale bude pokračovat jako speciální poradce generálního manažera Steve Yzermana.

Když ho v roce 2000 Red Wings draftovali v prvním kole na dvacáté deváté pozici, rozhodně nečekal, že s Detroitem spojí celou svou kariéru. A nutno říct, že Kronwall má na co vzpomínat.

S americkým klubem vyhrál v roce 2008 Stanley Cup. Se švédským národním týmem získal zlato, jak na mistrovství světa, tak i na olympijských hrách. Další dva tituly přidal s Djurgardenem ve švédské lize.

Také je členem tzv. Triple Gold Clubu, do kterého se dostanou hokejisté jen, když vyhrají olympijské hry, Stanley Cup a mistrovství světa.

Teď se Kronwall rozhodl svou kariéru ukončit.

„Říká se, že každá cesta má svůj konec. Moje cesta jako hráče Detroitu končí zde. Bylo mi 22, když jsem do Detroitu přišel ze Švédska, nyní je mi 38, mám zde svou rodinu a Detroit se stal pro nás domovem,“ prohlásil.

Jeho odchod do sportovního důchodu se očekával již delší dobu. Zkušený zadák měl několik let problémy s kolenem. Navíc mu po loňské sezoně skončil sedmiletý kontrakt, který americký tým nechtěl obnovit.

Místo Kronwalla si Detroit vytipoval jeho mladšího krajana Patrika Nemetha, kterého v létě podepsal. Právě on by měl převzít na ledě Kronwallovou roli.

Velezkušený obránce se ale s klubem neloučí. Naopak. Bude speciálním poradcem generálního manažera Stevea Yzermana, mimochodem dalšího bývalého hráče Red Wings.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:30

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FK Mladá Boleslav - FC DAC Dunajská StredaZáznam semifinálového utkání fotbalového Tipsport Malta Cupu

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   13:05

   Fotbal: FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava

 • Nova Sport 2

  • 23:55 05:00

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   09:00

   Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   10:45

   Marek Hyka – Hlavou dolů (2)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   13:00

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   13:30

   World Rookie Tour - Part 2

Celý Program