Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Niklas Kronwall

Legenda NHL končí kariéru! V Detroitu bude mít novou roli

Niklas Kronwall
Zdroj: profimedia.cz
Niklas Kronwall

Je symbolem klubismu. Celou svou kariéru v NHL spojil s Detroitem Red Wings. Nyní osmatřicetiletý švédský obránce Niklas Kronwall ohlásil konec své bohaté kariéry. V klubu ale bude pokračovat jako speciální poradce generálního manažera Steve Yzermana.

Když ho v roce 2000 Red Wings draftovali v prvním kole na dvacáté deváté pozici, rozhodně nečekal, že s Detroitem spojí celou svou kariéru. A nutno říct, že Kronwall má na co vzpomínat.

S americkým klubem vyhrál v roce 2008 Stanley Cup. Se švédským národním týmem získal zlato, jak na mistrovství světa, tak i na olympijských hrách. Další dva tituly přidal s Djurgardenem ve švédské lize.

Také je členem tzv. Triple Gold Clubu, do kterého se dostanou hokejisté jen, když vyhrají olympijské hry, Stanley Cup a mistrovství světa.

Teď se Kronwall rozhodl svou kariéru ukončit.

„Říká se, že každá cesta má svůj konec. Moje cesta jako hráče Detroitu končí zde. Bylo mi 22, když jsem do Detroitu přišel ze Švédska, nyní je mi 38, mám zde svou rodinu a Detroit se stal pro nás domovem,“ prohlásil.

Jeho odchod do sportovního důchodu se očekával již delší dobu. Zkušený zadák měl několik let problémy s kolenem. Navíc mu po loňské sezoně skončil sedmiletý kontrakt, který americký tým nechtěl obnovit.

Místo Kronwalla si Detroit vytipoval jeho mladšího krajana Patrika Nemetha, kterého v létě podepsal. Právě on by měl převzít na ledě Kronwallovou roli.

Velezkušený obránce se ale s klubem neloučí. Naopak. Bude speciálním poradcem generálního manažera Stevea Yzermana, mimochodem dalšího bývalého hráče Red Wings.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program