reakce na pandemii

NHL posouvá draft i vyhlášení cen! Liga tedy dřív jak v červnu neskončí

Prázdná hokejová aréna v NHL Pittsburghu
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 26. 3. 2020
Téma:
NHL

Národní hokejová liga se od 12. března nehraje a není jisté, zda se ještě letos vrátí. Posouvají se však posezónní akce. Testování mladíků, draft i vyhlášení cen se neuskuteční v reakci na pandemii koronaviru v pravidelném termínu.

Nejlepší hokejová soutěž světa je přerušená a někteří hráči se pomalu vrací do své vlasti. Před nedávnem byl zrušen zbytek sezony u mládežnických lig, kde se vyskytuje mnoho mladých a talentovaných Čechů.

 

Naděje na dohrání NHL stále žije. Komisař Bill Daly prohlásil, že jeho největším cílem je ukončit ročník slavnostním finále, v němž bude předán Stanleyův pohár. Jak dlouho však bude "bezsportovní období" trvat ale není vůbec jasné.

Vedení NHL nyní udělalo další důležitý krok. Po rozhodnutí o snížení platů zaměstnancům došlo také na termínovou listinu. O tom, kdy se soutěž vrátí, nepadlo zatím ani slovo. Počítá se ale s dohráváním ve zkráceném módu v červnu, nejspíš i v červenci.

 

Již dříve bylo klubům doporučeno, aby si rezervovaly arény i na červenec. Nyní se z původních termínů na neurčito posouvají události Scouting Combine, což je tradiční testování mladíků, vylášení cen pro nejlepší hráče sezóny a také draft. Všechny události měly postupně přijít na řadu v červnu.

Zůstat by měla místa konání. Znamená to však, že soutěž s největší pravděpodobností přesáhne do léta. Vůbec poprvé v historii.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:00 21:05

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Marc Márquez - fenomén MotoGP

   22:25

   Fotbal: MLS - Efekt Davida Beckhama

   23:10

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Pavlem Francouzem

 • Nova Sport 2

  • 21:00 21:15

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (3)

   21:15

   UFC Now (28)

   22:00

   Šipkařská škola Karla Sedláčka - Šipkařský slang I

   22:05

   World Darts Championship 2020

   01:45

   MotoGP - Virtuální závod

   09:00

   Best of Giannis Antetokounmpo

Celý Program