reakce na pandemii

NHL posouvá draft i vyhlášení cen! Liga tedy dřív jak v červnu neskončí

Prázdná hokejová aréna v NHL Pittsburghu
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
26.3. 2020 9:54
Téma:
NHL

Národní hokejová liga se od 12. března nehraje a není jisté, zda se ještě letos vrátí. Posouvají se však posezónní akce. Testování mladíků, draft i vyhlášení cen se neuskuteční v reakci na pandemii koronaviru v pravidelném termínu.

Nejlepší hokejová soutěž světa je přerušená a někteří hráči se pomalu vrací do své vlasti. Před nedávnem byl zrušen zbytek sezony u mládežnických lig, kde se vyskytuje mnoho mladých a talentovaných Čechů.

 

Naděje na dohrání NHL stále žije. Zástupce komisaře Bill Daly prohlásil, že jeho největším cílem je ukončit ročník slavnostním finále, v němž bude předán Stanleyův pohár. Jak dlouho však bude "bezsportovní období" trvat ale není vůbec jasné.

Vedení NHL nyní udělalo další důležitý krok. Po rozhodnutí o snížení platů zaměstnancům došlo také na termínovou listinu. O tom, kdy se soutěž vrátí, nepadlo zatím ani slovo. Počítá se ale s dohráváním ve zkráceném módu v červnu, nejspíš i v červenci.

 

Již dříve bylo klubům doporučeno, aby si rezervovaly arény i na červenec. Nyní se z původních termínů na neurčito posouvají události Scouting Combine, což je tradiční testování mladíků, vylášení cen pro nejlepší hráče sezóny a také draft. Všechny události měly postupně přijít na řadu v červnu.

Zůstat by měla místa konání. Znamená to však, že soutěž s největší pravděpodobností přesáhne do léta. Vůbec poprvé v historii.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program